eReport.sk
Ilustračné foto: wikipedia

V Dolných Salibách chce investor postaviť nový veterný park Telek

Spoločnosť VE Telek, s. r. o., plánuje postaviť nový veterný park Telek v katastrálnom území obce Dolné Saliby v okrese Galanta. Náklady na výstavbu veterného parku s dvomi veternými elektrárňami odhaduje investor na 18 miliónov eur.

Začiatok výstavby je naplánovaný na prvý štvrťrok 2026. Výstavbu by mali ukončiť v treťom štvrťroku 2026. Uvádza sa to v projekte predloženom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Pôdohospodárstvo avizuje zmrazenie cien

Energia z obnoviteľných zdrojov

Účelom navrhovanej činnosti je výroba elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov energie vo veterných elektrárňach a jej dodávka do elektrizačnej sústavy SR. Zámer navrhovanej činnosti počíta s využitím trojlistových veterných elektrární s menovitým výkonom 7,2 elektrického megawattu, s priemerom listov rotora 172 metrov a s výškou stožiara maximálne 175 metrov.

Hlavným pozitívom navrhovanej činnosti je zhodnotenie v súčasnosti nevyužívaného veterného potenciálu danej lokality na výrobu elektrickej energie. Uvádza to investor. Navrhovaná činnosť tak prispeje k zvyšovaniu podielu výroby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov v rámci SR. Vlastníkmi parciel, na ktorých majú veterný park umiestniť, sú súkromné osoby a súkromná spoločnosť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Dolných Salibách chce investor postaviť nový veterný park Telek

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre