eReport.sk
Na snímke z 28.apríla 1998 exhumácia pozostatkov obetí z masového hrobu v Ovčare pri Vukovare vo východnom Chorvátsku.
Na snímke z 28.apríla 1998 exhumácia pozostatkov obetí z masového hrobu v Ovčare pri Vukovare vo východnom Chorvátsku. Foto: tasr/ap

V Chorvátsku objavili masový hrob z čias vojny v 90. rokoch

V Chorvátsku objavili masový hrob s telesnými pozostatkami najmenej 11 ľudí, ktorí zahynuli počas bojov v 90. rokoch, informovali v utorok vládni predstavitelia.      

Ako uviedla agentúra AFP, hrob sa nachádza na mieste smetiska neďaleko mesta Vukovar na východe krajiny, kde bolo počas trojmesačného obliehania a ostreľovania vtedajšími juhoslovanskými silami v roku 1991 zabitých asi 1600 chorvátskych vojakov a civilistov.

Ministerstvo pre veteránov uviedlo, že na zistenie totožnosti exhumovaných pozostatkov sa použijú testy DNA. Ljiljana Alvirová, ktorá vedie združenie príbuzných obetí vojny, uviedla, že zatiaľ nie je jasné, či pozostatky patria vojakom alebo civilistom.

Miestne médiá informovali, že hrob bol objavený s pomocou chorvátskej spravodajskej služby. V Chorvátsku sa stále pátra po viac ako 1800 nezvestných osobách z čias vojny, ktorá zúrila v rokoch 1991-1995, pričom stovky mien na zozname sú práve z oblasti Vukovaru.

Vukovar, známy ako “chorvátsky Stalingrad”, bol dobytý po obliehaní juhoslovanskou armádou, v ktorej dominovali Srbi a srbské polovojenské jednotky.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Chorvátsku objavili masový hrob z čias vojny v 90. rokoch

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti