eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Zrážka dvoch vlakov v Česku si vyžiadala najmenej dve obete a desiatky zranených

Zrážka dvoch vlakov v západočeskej obci Milavče v Plzenskom kraji, ku ktorej došlo v stredu ráno krátko po 08.00 h, si vyžiadala najmenej 28 zranených. Informoval o tom na Twitteri spravodajský portál ČT24.

Podľa servera Novinky.czo sa zrazil rýchlik Ex 351 Západní expres, ktorý smeroval z Mníchova do Prahy, s osobným vlakom Os 7406 z Plzne do Domažlíc. Trať číslo 180 bude preto celý deň uzatvorená. „Vlak Ex 351 prešiel návestidlom v polohe stáť vo výhybni Radonice v (okrese) Domažlice a zrazil sa s osobným vlakom. Situácia je vážna, ruším akýkoľvek program a som na ceste na miesto nešťastia,” uviedol na Twitteri minister dopravy Karel Havlíček. Príčinou nehody je preto zrejme chyba jedného z rušňovodičov, píše portál iDNES.cz.

Reportér ČT24 Jan Beránek o okolnosti nehody uviedol: “O 08.06 h sa mali (vlaky) stretnúť vo výhybni Radonice, čo je len niekoľko kilometrov pred Domažlicami. Západní expres zrejme nepočkal na vykrižovanie v Radoniciach a vyrazil v protismere na jednokoľajnej trati smerom do Plzne a tam sa vlaky zrejme stretli.” Ako uviedla česká polícia na Twitteri, na mieste zasahujú všetky zložky Integrovaného záchranného systému (IZS) vrátane štyroch vrtuľníkov, pričom pomoc majú poskytnúť i záchranári z Nemecka.

Poplach bol vyhlásený pre 11 jednotiek. Miesto zásahu máme rozdelené na dva úseky. Transportujeme osoby z vlaku. Na mieste je niekoľko desiatok zranených,” uviedol hovorca hasičov Petr Poncar.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport