eReport.sk
Ilustračné foto štadión: tasr

V Česku pritvrdili opatrenia, ale zároveň rokujú o obnovení súťaží

Odborníci v Česku rokujú o možnosti obnoviť najvyššie športové súťaže. Uviedol to tamojší minister zdravotníctva Roman Prymula. Zároveň však poukázal na nový problém v súvislosti s čerstvými opatreniami proti šíreniu koronavírusu.

Profesionálne súťaže v ČR pozastavili 12. októbra, výnimku dostali futbalové kluby Sparta Praha a Slovan Liberec na zápasy Európskej ligy, tenisový turnaj WTA v Ostrave či galavečer miešaných bojových umení Oktagon v Brne. Podľa Prymulu rokujú o možnosti obnoviť profesionálne súťaže pod podmienkou pravidelného testovania účastníkov a bez divákov. „Týkalo by sa to iba najvyšších súťaží. Rokovania ešte prebiehajú,” zdôraznil Prymula.
     

 Zároveň však musia v Česku vyriešiť dôsledky nových opatrení. Dosiaľ mohli športovci trénovať vo vonkajších priestoroch, podľa nových opatrení je od štvrtka do 3. novembra obmedzený pohyb a kontakt medzi ľuďmi mimo spoločnej domácnosti maximálne na dve osoby. „To spôsobilo veľký problém. Znamená to, že už nie je možné napríklad hrať futbal vonku, pretože sa môžu stretnúť iba dve osoby. V tomto prípade bude musieť byť prijatá výnimka,” dodal Prymula.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport