eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

V Česku pribudlo vyše 12-tisíc nakazených. Očkovanie proti covidu sa v podstate zastavilo

V Česku odhalili laboratóriá za sobotu dokopy 12.769 prípadov nákazy koronavírusom. U 1816 z nich je podozrenie na reinfekciu – opakovanú nákazu. V nedeľu o tom informoval spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na údaje zverejnené na webovej stránke českého ministerstva zdravotníctva.  

Hodnota sedemdňovej incidencie, teda počtu nakazených pripadajúcich na 100.000 obyvateľov, je 1506, pričom pred týždňom bola táto hodnota vyše 2200. Počet hospitalizovaných s covidom klesol z 3864 v piatok na 3484 v sobotu, pričom 238 z nich je vo vážnom stave.

Za sobotu pribudlo 24 úmrtí

Podľa predbežných údajov, ktoré sa pri aktualizácii v priebehu dňa môžu ešte zvýšiť, pribudlo v ČR za sobotu 24 úmrtí súvisiacich s covidom, v piatok celkovo 49 a deň predtým 48.

Očkovanie proti covidu sa v Česku v podstate zastavilo, komentujú Novinky s tým, že v sobotu bola podaných 2744 dávok vakcíny. Český premiér Petr Fiala oznámil v stredu, že ak sa pandemická situácia v Českej republike bude vyvíjať ako doposiaľ, od marca ostane jediným protipandemickým opatrením povinnosť nosiť vo vnútorných priestoroch respirátor.

Vláda postupne opatrenia uvoľňuje

Česká vláda v stredu rozhodla o zrušení kontrol covidpasov v reštauráciách, službách a na hromadných kultúrnych a športových podujatiach. Od štvrtka prestali platiť všetky limity počtu osôb v predajniach či pri stole v pohostinstvách.

„Postupne budeme zvyšovať počty účastníkov na kultúrnych a športových akciách s výhľadom, že od 1. marca ostane len veľmi málo obmedzujúcich opatrení – prakticky len nosenie respirátorov,“ oznámil Fiala, ktorý očakáva ďalšie zlepšenie pandemickej situácie v priebehu marca. Povinnosť preukazovať sa covidpasom v niektorých prevádzkach už zrušil Najvyšší správny súd.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Česku pribudlo vyše 12-tisíc nakazených. Očkovanie proti covidu sa v podstate zastavilo

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti