eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

V Česku pribudlo najviac nakazených od začiatku sviatkov. Mierne sa zvýšil aj počet hospitalizovaných

Laboratóriá v ČR odhalili za uplynulých 24 hodín 9333 prípadov ochorenia COVID-19, čo je najviac za posledné dva týždne. Mierne sa zvýšil aj počet hospitalizovaných. Informoval o tom v utorok ráno spravodajský portál iDNES.cz.

V porovnaní s minulým pondelkom stúpol počet nových prípadov o zhruba 2500. V českých nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných s covidom 2811 ľudí, z toho 535 z nich je v ťažkom stave. Na 100.000 obyvateľov pripadá za uplynulý týždeň 358 nakazených, takzvané incidenčné číslo sa tak zvýšilo o 23. Reprodukčné číslo vírusu (R) sa dostalo nad hodnotu 1 (1,11). Ak je reprodukčné číslo vyššie ako jeden, epidémia sa zrýchľuje.

Laboratóriá vykonali viac ako 100.000 testov

Epidémia v Česku takmer celý december spomaľovala. Výnimkou bol až piatok 31. decembra, kedy v medzitýždennom porovnaní pribudlo o takmer 3000 nakazených viac. Posledný deň roka je ale pracovným dňom, zatiaľ čo o týždeň skôr boli Vianoce. Porovnanie je tým skreslené, pretože počas voľných dní sa testuje menej, pripomína iDNES.cz. Pondelňajší nárast je tak po viac ako mesiaci prvým pri porovnaní dvoch pracovných dní. Laboratóriá vykonali viac ako 100.000 testov, pred týždňom ich bolo zhruba 79.000.

Plne zaočkovaných je viac ako 6,6 milióna obyvateľov

Od utorka sa na posilňujúcu dávku vakcíny proti covidu môžu  registrovať všetci dospelí, ktorým od dokončenia vakcinácie uplynulo päť mesiacov. Očkovanie proti covidu sa v Česku začalo pred vyše rokom, 27. decembra 2020. Odvtedy v krajine podali celkovo vyše 15,5 milióna dávok vakcín. Plne zaočkovaných je viac ako 6,6 milióna obyvateľov. Posilňujúcu dávku vakcíny doteraz podali zhruba 2,4 miliónom ľudí, vyplýva z údajov ministerstva zdravotníctva ČR.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Česku pribudlo najviac nakazených od začiatku sviatkov. Mierne sa zvýšil aj počet hospitalizovaných

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti