eReport.sk
Zdroj: tasr

V Česku majú prvú obeť koronavírusu pod 15 rokov

V Česku sa situácia, aj napriek opatreniam, stále nezlepšuje. Spravodajský portál iDNES.cz vo štvrtok (3.3.) informoval, že na ochorenie COVID-19 zomrelo dokonca prvé dieťa pod 15 rokov. Ide o osemročné dievča z Plzenského kraja.

Z verejne dostupných dát českého ministerstva zdravotníctva vyplýva, že dievča zomrelo ešte 22. februára. Údaje o dieťati pod 14 rokov, ktoré zomrelo po nákaze koronavírusom, sa vo vládnych štatistikách objavili už vlani v novembri, približuje iDNES.cz. Rezort zdravotníctva však neskôr toto úmrtie zo štatistík vymazal so slovami, že šlo o omyl.

Bábätko zo štatistík vymazali

Vlani sa v polovici novembra v štatistikách o obetiach covidu objavil aj údaj o mŕtvom bábätku, ktoré sa narodilo matke infikovanej koronavírusom, píše iDNES.cz s odvolaním sa na spravodajskú televíziu CNN Prima News. Po dohode medzi zdravotnými odborníkmi, že mŕtve novorodeniatka do týchto údajov zahŕňať nebudú, bol však tento zo štatistík odstránený.

Priemerný vek obetí je 78 rokov

V Česku od začiatku pandémie zaznamenali viac ako 21 000 obetí na ochorenie COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje. Zo štatistík krajských hygienických úradov vyplýva, že priemerný vek obetí je 78 rokov. Najstaršia obeť koronavírusu v ČR mala 110 rokov. Vo veku do 30 rokov zomrelo len 16 pacientov…

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy