eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

V Českej republike pribudol rekordný počet nakazených koronavírusom

Nárast v počte prípadov nákazy koronavírusom v Česku v utorok druhýkrát za sebou prekonal rekord, testy odhalili 42.073 nakazených – z toho 39.614 sú nové prípady a u 2459 ľudí je podozrenie na opakovanú nákazu. Informoval o tom v stredu ráno spravodajský portál Novinky.cz.

Prvýkrát padol rekord tento týždeň v pondelok, keď bolo zaznamenaných 30.367 nových prípadov infekcie. Sedemdňová incidencia, teda počet nakazených za týždeň na 100.000 obyvateľov, stúpla na 1689 prípadov.

Hospitalizovaných je v Česku 1781 osôb, o 41 viac než pred týždňom. Z nich 200 je vo vážnom stave. V Česku tak v utorok druhýkrát za sebou mierne stúpol v medzitýždňovom porovnaní počet hospitalizovaných, aj keď ich je menej než v pondelok. Oproti minulému utorku však poklesol o štvrtinu počet ľudí vo vážnom stave.

V ČR bolo od začiatku pandémie potvrdených 2.833.951 prípadov nákazy koronavírusom, pričom 37.082 infikovaných zomrelo. Za posledný deň podľa nepotvrdených údajov pribudlo päť obetí, toto číslo však nie je konečné.

Od začiatku januára sa denný počet obetí pohybuje medzi 16 a 20. Za uplynulých sedem dní zomrelo podľa českého ministerstva zdravotníctva 121 ľudí, čo je približne o dve pätiny menej než v predchádzajúcom týždni, sumarizujú Novinky.cz.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Českej republike pribudol rekordný počet nakazených koronavírusom

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti