eReport.sk
Ľudia pracujúci v zábavnom priemysle stoja na ulici Matthew Street v Liverpoole. Foto: tasr/ap

V Británii pribudlo rekordných takmer 27-tisíc nakazených! Zomrelo 191 ľudí

Británia potvrdila v stredu 26.688 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo predstavuje najvyšší denný prírastok v krajine od začiatku pandémie. Informovala o tom televízia Sky News s odvolaním sa na údaje britského rezortu zdravotníctva.

Za posledných 24 hodín pribudlo v Spojenom kráľovstve aj 191 súvisiacich úmrtí. Celkovo už v krajine potvrdili 789.229 prípadov infekcie a 44.158 úmrtí na komplikácie spôsobené koronavírusovým ochorením COVID-19.

Zrejme dochádza k exponenciálnemu šíreniu vírusu

Do štatistík úmrtí sa v Británii zarátavajú iba pacienti, ktorí zomreli do 28 dní od pozitívneho testu na koronavírus, takže skutočný počet obetí je zrejme vyšší, uvádza stanica BBC. Predchádzajúci rekordný počet prípadov nákazy – takmer 23.000 – bol v krajine zaznamenaný 4. októbra. Počet prípadov nákazy začal v Británii opäť narastať v priebehu júla a od konca augusta začalo dochádzať ich k prudkému nárastu. Podľa expertov zrejme momentálne dochádza po celej krajine k exponenciálnemu šíreniu vírusu. Vzhľadom na súčasné neporovnateľne rozsiahlejšie testovanie však môže byť úroveň komunitného šírenia vírusu v Spojenom kráľovstve nižšia než v prvej vlne epidémie.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Británii pribudlo rekordných takmer 27-tisíc nakazených! Zomrelo 191 ľudí

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php