tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: shutterstock

V Bratislave zriadili nové odberové miesta: Kde všade sa môžete ísť dať otestovať?

BRATISLAVA – Odberové miesta pre testovanie na ochorenie COVID-19 spustili v Bratislave aj mestské časti Vrakuňa a Vajnory. Na oboch miestach sa testuje antigénovými testami. Samosprávy o tom informujú na svojich webových stránkach.

Mestská časť Vrakuňa zriadila mobilné odberové miesto v zdravotnom stredisku na Čiernovodskej ulici, v priestore bývalého denného stacionára. Otvorené bude do 28. februára 2021, v čase od 10.00 do 18.00 h. „Počas víkendov a sviatkov je zatvorené,“ upozorňuje samospráva.

Odberové miesto pre bezplatné testovanie spúšťa od pondelka mestská časť Vajnory. Nachádza sa v areáli Alviano na hádzanárskom ihrisku. V pondelok a utorok (15.12.) by malo byť otvorené od 15.00 do 19.00 h, ďalšie pracovné dni od 10.00 do 14.00 h a následne po obedňajšej prestávke od 15.00 do 19.00 h.

Počas vianočných sviatkov, konkrétne od 24. do 27. decembra, nebude odberové miesto v prevádzke. Po sviatkoch bude opäť fungovať od 28. do 30. decembra. „V súčasnosti nevieme potvrdiť, či bude odberné miesto v prevádzke aj 31. 12.,“ poznamenáva samospráva. Objednať sa na konkrétny čas nie je možné.

Odberové miesto má v súčasnosti otvorené aj mestská časť Ružinov. Funguje v Dome kultúry (DK) Ružinov, tento týždeň by sa k nemu malo pripojiť druhé odberové miesto zriadené v budove miestneho úradu, v priestoroch bývalej ambulancie všeobecného lekára.

Pridalo sa aj Staré Mesto s dvoma mobilnými odberovými miestami. Jedno má fungovať v novej budove Zariadenia opatrovateľskej služby (ZOS) na rohu ulíc Palárikova a Dobšinského, neďaleko Hlavnej stanice, druhé v Staromestskom centre kultúry a vzdelávania na Gaštanovej ulici. Vytvorenie stáleho odberového miesta zvažuje napríklad aj Nové Mesto.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Bratislave zriadili nové odberové miesta: Kde všade sa môžete ísť dať otestovať?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku