eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

V Bratislave bude MHD premávať opäť v režime školský rok

V Bratislave bude mestská hromadná doprava (MHD) od pondelka (28. 3.) premávať opäť v režime pracovný deň – školský rok. Výnimkou budú nateraz linky 50, 75 a 7.

Vo všetkých vozidlách MHD bude zároveň cestujúcim umožnený nástup aj prednými dverami. Informoval o tom hovorca bratislavského mestského dopravcu Martin Chlebovec s tým, že tak reagujú na uvoľnenie protipandemických opatrení.

„V súvislosti s celoštátnym uvoľňovaním protipandemických opatrení zavádzame viacero zmien, ktoré zvýšia prepravnú kapacitu a zlepšia komfort cestovania MHD,“ uviedol hovorca s tým, že obnovujú aj otváranie dverí dopytovým tlačidlom.

V Bratislave premávala MHD od 29. novembra 2021 v prázdninovom režime. Dôvodom boli protipandemické opatrenia a s nimi súvisiaca znížená mobilita. DPB však počty cestujúcich pravidelne monitoroval a vyhodnocoval, čomu prispôsoboval výpravu niektorých spojov.

Pre začatie prezenčného vyučovania i vyšší počet cestujúcich od 14. marca začali všetky električkové linky premávať v režime školský rok a režim sa zmenil aj na viacerých trolejbusových i na niektorých autobusových linkách.

DPB od začiatku pandémie ochorenia COVID-19 v roku 2020 obmedzil z bezpečnostných a preventívnych dôvodov výstup a nástup cez predné dvere vozidla MHD. Vyhradenie priestoru pri predných dverách označil reflexnou páskou medzi držadlami a oznamom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Bratislave bude MHD premávať opäť v režime školský rok

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti