eReport.sk
Foto: shutterstock

V bdelom spánku je vraj možné všetko. Aj stretnúť sa s mimozemšťanmi

Mimizemšťania a UFO, toto je večná téma kníh, filmov, diskusií ale aj vedeckých štúdií. Niekoľko ľudí sa dokonca vedcov snažila presvedčiť o tom, že sa s mimozemšťanmi skutočne stretli. Nikdy to ale nebolo dokázané. Posledné výskumy vedcov ale preukázali, že na celú situáciu môže mať vplyv takzvané lucidné snívanie.

Lucidné snívanie môžeme v skratke popísať ako bdelý spánok či vedomé snívanie, v ktorom si aspoň z časti uvedomujeme svoju prítomnosť a fakt, že to, čo sa deje, je vlastne iba výmysel našej fantázie. Jednoducho dokážeme ovládať svoje sny. Dostať sa do vysokého štádia však vyžaduje tréning. Vraj už Aristoteles bol jeden z prvých, ktorý sa sa s bdelým spánkom stretli. Možno by vás prekvapilo, koľko ľudí ho má dnes.

Polovica z nás sa stým už stretla

Podľa štatistík je lucidné snívanie oveľa častejšie, než by si človek mohol myslieť. Viac než 55 percent dospelých sa s ním už stretlo aspoň raz vo svojom živote. Veľakrát si to ale neuvedomujeme, a to, čo sa stalo považujeme za realitu.

Podľa analýzy Sleep Foundation z roku 2020 zhruba 23 percent dospelých jedincov zažije lucidné snívanie raz za mesiac. Pre týchto jedincov sú sny skutočnosťou. Nerozpoznajú spánok od reality. „Pokiaľ u takýchto ľudí príde v ich sne k únosu mimozemšťanmi, považujú to za skutočnosť. Ráno majú naozaj pocit, že sa s nimi stretli,“ píšu podľa Daily Mail mnohé vedecké články.

Niektorí ich nevideli, iní s nimi hovorili

V rámci štúdií o UFO robili vedci niekoľko testov na ľuďoch s lucidním snívaním. Prekvapilo ich, ako veľmi sa niektoré výpovede líšili. Napríklad 4 percentá z nich hovorili, že imozemšťania boli neviditeľní, ale aj napriek tomu si sú istí, že sa s nimi videli.

10 percent z testovaných uviedli, že mimozemšťania vyzerali ako normálni ľudia. Len 22 percent osôb v lucidnom snívaní s nimi nadviazalo nejaký kontakt. Podľa vedcov boli účastníci pokusov inštruovaní k tomu, aby s mimozemšťanmi uskutočnili spojenie. Podarilo sa to ale iba niektorým.

Štúdia popisuje, prečo mnohí ľudia majú za to, že sa skutočne s mimozemšťanmi stretli, ale stále nepotvrdzuje a ani nevyvracia skutočnosť, či UFO a iné mimozemské objekty naozaj existujú. Nie je ale práve to, že nás mimozemšťania nekontaktujú dôkaz toho, že existujú?

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport