eReport.sk
sviečky
zdroj foto: unsplash

V Banskej Bystrici si dnes študenti zaspomínali: Toto výročie je dôležité pripomínať si a vyjadriť tak vďaku a rešpekt

V predvečer štátneho sviatku Dňa boja za slobodu a demokraciu si predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondrej Lunter spolu s pamätníkmi Nežnej revolúcie a členmi študentských parlamentov stredných škôl v kraji uctil 17. november 1989.

Pri pamätnej tabuli Verejnosti proti násiliu na Národnej ulici v Banskej Bystrici vo štvrtok podvečer zapálili sviečky a aktéri pohnutých udalostí spred 34 rokov v meste pod Urpínom priblížili študentom svoje osobné príbehy a spomienky.

Demokratický právny štát

,,Toto výročie je dôležité pripomínať si a vyjadriť tak vďaku a rešpekt ľuďom, ktorí preukázali občiansku statočnosť a odvahu. Mali by sme si uvedomiť, že sa to nestalo samo od seba a náhodou. To, čo dnes máme – demokratický právny štát, v ktorom sa pravidelne konajú voľby, že platí zákon a každý občan má svoje práva i povinnosti, to nie je samozrejmosť. Ľudia si to vybojovali a nenásilnou cestou,“ zdôraznil Lunter s tým, že si to musíme chrániť.

Related Posts

  1. Predsedom maďarskej vládnej strany Fidesz zostáva Viktor Orbán
  2. predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský
  3. Zuzana Čaputová
  4. Každý bude protestovať osobitne

Na pietnej spomienke

Krajský poslanec Zastupiteľstva BBSK Milan Lichý na pietnej spomienke pripomenul študentom mená ľudí, ktorí v Banskej Bystrici patrili medzi hlavné osobnosti Novembra ’89. Ako dodal, sviečky horia na pamiatku tým, ktorí sa dnešných dní už nedožili.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Banskej Bystrici si dnes študenti zaspomínali: Toto výročie je dôležité pripomínať si a vyjadriť tak vďaku a rešpekt

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie