eReport.sk
Foto: tasr/ap

V Austrálii začalo očkovanie: Diváci na Australian Open ho vybučali

Austrália začala v pondelok s očkovaním svojich obyvateľov proti koronavírusu. Spustenie očkovacej kampane sprevádzali protesty, nespokojnosť vyjadrovali aj tenisoví fanúšikovia počas finále Australian Open v nedeľu večer miestneho času.

V priebehu tohto týždňa v krajine plánujú podať 60 000 dávok očkovacej látky pre pracovníkov v prvej línii, zamestnancov karanténnych hotelov a klientov domovov dôchodcov.

Premiéra Scotta Morrisona zaočkovali ešte v nedeľu. Očkuje sa vakcínou od Pfizer/BioNTech, neskôr majú podávať aj vakcínu od firmy AstraZeneca, ktorá sa bude vyrábať priamo v Austrálii.

Hlasné bučanie z tribún

Počas slávnostného odovzdávania trofeje víťazovi tenisového turnaja Novakovi Djokovičovi vyhlásila prezidentka austrálskeho tenisového zväzu Jayne Hrdlicková, že očkovanie pomôže reštartovať profesionálny šport. Odpoveďou bolo hlasné bučanie z tribún, na ktorých sa nachádzalo v dôsledku epidemických obmedzení iba 7 500 divákov.

Turnaj v Melbourne bol od začiatku spojený s opatreniami proti šíreniu vírusu, hráči museli podstúpiť dvojtýždňovú karanténu a fanúšikovia nemali možnosť naživo sledovať zápasy počas päťdňovej výluky v strede turnaja.

Prieskumy verejnej mienky naznačujú, že zaočkovať sa chce nechať až 80 percent Austrálčanov. Vláda to chce zvládnuť do októbra.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.