tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Foto: tasr/ap

V Amerike by tínedžeri mohli byť očkovaní od budúceho školského roka

Americký imunológ Anthony Fauci predpokladá, že stredoškolskí študenti v USA budú môcť byť očkovaní proti ochodeniu COVID-19od prvej časti budúceho školského roka, pričom žiaci základných škôl by mohli prísť na rad začiatkom roka 2022. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP.

Fauci je hlavným zdravotníckym poradcom amerického prezidenta Joea Bidena a riaditeľom Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby. V nedeľňajšom rozhovore pre televíziu CBS News vyjadril predpoveď, že vakcíny pre tínedžerov budú k dispozícii „možno nie v prvý deň, ale určite začiatkom jesene“.

Aktuálne sú v Spojených štátoch schválené na použitie tri vakcíny proti covidu – jednodávková vakcína spoločnosti Johnson & Johnson a dvojdávková očkovacia látka firmy Moderna pre osoby od 18 rokov a dvojdávková vakcína spoločnosti Pfizer pre ľudí od 16 rokov.

V súčasnosti tiež prebiehajú skúšky zamerané na zistenie bezpečnosti vakcín u mladších ľudí.
Podľa údajov amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb sa tínedžeri novým druhom koronavírusu nakazia takmer dvakrát často v porovnaní s mladšími deťmi, dopĺňa AP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Amerike by tínedžeri mohli byť očkovaní od budúceho školského roka

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku