eReport.sk

Užitočné rady proti starnutiu pokožky v každej dekáde života

Starostlivosť o pleť sa musí prispôsobovať starnutiu pokožky. Keď máte 20 rokov, vaše produkty na pleť sa líšia od produktov na pleť po štyridsiatke. Táto príručka vám pomôže zorientovať sa v jedinečných výzvach vašej pokožky v každom desaťročí, takže môžete sami zvoliť, koľko slnka má pokožka dostať a ako udržiavať jej vlhkosť. Správny výber vám pomôže zachovať vašu pokožku krásnu po dlhý čas.

Starostlivosť o pleť v dvadsiatke

Dvadsaťroční ľudia majú jedinečné kožné problémy. Z dospievania im ešte môže zostať akné. Sú aktívnejší a trávia viac času na slnku. A možno ešte ani neuvažujú o preventívnej starostlivosti, pretože ich pokožka zatiaľ nevykazuje známky starnutia.

Foto: shuterstock

Zníženie obsahu cukru, vysoko glykemických a nezdravých potravín môže pomôcť tým, ktorí majú 20 rokov, s akné. Je tiež dôležité, aby ste pokožku príliš nevysušili. Osoby s mastnou pokožkou a čiernymi bodkami môžu tolerovať jemné pílingové mydlo s obsahom častíc, ktoré sa pravidelne používa na upchaté póry. Prírodné produkty vitamínu A môžu tiež pomôcť vyčistiť póry na mastnej pokožke náchylnej na akné, ak nie sú potrebné silnejšie lieky na predpis. Existuje veľa prírodných topických produktov na akné, vrátane hlinených masiek a kúr, antimikrobiálnych topických látok, ako sú éterické oleje a krémy obsahujúcich niacín. Pomôcť vám môže aj vyhýbanie sa vyprážaným jedlám, mliečnym výrobkom a jedlám, ktoré vyvolávajú citlivosť a alergie.

Vyvarovanie sa spáleniu je kľúčom k tomu, aby nedošlo k poškodeniu pokožky, ktoré sa prejaví neskôr. Tí, ktorí trávia veľa času vonku a opaľujú sa, by sa mali vyhnúť začervenaniu. Primárnymi formami ochrany pred slnečným žiarením by malo byť vyhýbanie sa priamemu slnečnému žiareniu, nosenie klobúkov a čiapok, ktoré chránia pred slnečným žiarením a pohybovať sa aj v tieni. Prírodné krémy na opaľovanie sú dôležité pre sekundárnu prevenciu. Niektoré z nových krémov na opaľovanie obsahujú aj vitamínové a bylinné antioxidanty a spolu s užívaním antioxidantov možno dosiahnuť dobrú ochranu. Ak však trávite veľmi veľa času na priamom slnku, ani tieto vám veľmi nepomôžu.

Foto: shutterstock

Vyvarujte sa nadmernému kúpaniu a dráždivým mydlám. Ak je vaša pokožka suchá, po kúpaní, ešte na vlhkú pokožku, použite telové mlieko. Krémy a telové mlieka sú najviac používané, ale oleje a masti majú oveľa menej prísad, nie sú potrebné konzervačné látky a je menej pravdepodobné, že spôsobia alergiu. Tu je niekoľko možností, ktoré môžete vyskúšať:

  • kokosový olej
  • mandľový olej
  • olivový olej s včelím voskom alebo bez neho
  • jojobový olej
  • argánový olej
  • bambucké maslo


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Užitočné rady proti starnutiu pokožky v každej dekáde života

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php