eReport.sk
Miesto tragédie, tu usmrtil Slovák 20-ročnú Maďarku.
Miesto tragédie, tu usmrtil Slovák 20-ročnú Maďarku. Foto: police.hu

Užil štyri druhy drog! Slovák, ktorý v Maďarsku zabíjal priznal, že si pred jazdou vzal fet

Občan Slovenskej republiky, ktorý v pondelok na západe Maďarska zrazil dvoch cyklistov, sa priznal, že pred jazdou užil štyri druhy omamných látok. Informoval o tom v stredu spravodajský server 24.hu s odvolaním sa na vyjadrenie hovorkyne Rábsko-mošonsko-šopronskej župnej prokuratúry Katalin Zsuzsanny Gálovej. Pri prvej nehode zomrela 20-ročná žena. O dve hodiny neskôr zrazil muž druhého cyklistu, ktorý je v kritickom stave.

O tragédii v Maďarsku, ktorá prakticky zničila dve tamojšie rodiny, portál eReport podrobne informoval včera.

Aktuálne sa podľa slov hovorkyne muž priznal, že užil drogy, avšak na trestný čin si spomína iba čiastočne. “Vybavil si niektoré momenty nehôd, ale nevie si spomenúť na všetko,” dodala Gálová s poznámkou, že prokuratúra už iniciovala zadržanie páchateľa.

Hádzanárka dodýchala na mieste nehody

Slovenský vodič zrazil nadránom v mestečku Jánossomorja 20-ročnú miestnu hádzanárku. Mladá žena ťažkým zraneniam podľahla na mieste nehody. O dve hodiny neskôr zrazil Slovák – terénnym autom značky Mercedes tmavej farby – v meste Mosonmagyaróvár aj ďalšieho cyklistu.

Cyklista, 35-ročný otec dvoch detí, utrpel poranenia lebky a zlomeninu chrbtice. Podľa servera blikk.hu absolvoval neurochirurgický zákrok. Vyskytlo sa však u neho vnútorné krvácanie a lekári bojujú o jeho život.

Prítomnosť drog v tele šialenca potvrdili aj testy

Vodič z miesta činu v oboch prípadoch ušiel bez zastavenia a poskytnutia pomoci. Maďarská polícia ho zadržala v pondelok napoludnie. Páchateľa vypátrali na základe analýzy záberov z bezpečnostných kamier a tiež výpovede svedka.

Testy potvrdili, že bol pod vplyvom drog. Polícia Rábsko-mošonsko-šopronskej župy ho začala trestne stíhať pre spôsobenie dopravnej nehody s následkom smrti a pre neposkytnutie pomoci.

Zdroj: tasr

  

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Užil štyri druhy drog! Slovák, ktorý v Maďarsku zabíjal priznal, že si pred jazdou vzal fet

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport