eReport.sk
Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. Foto: tasr

Už vieme, koľko vlani zarobili sudcovia! Ich majetkové priznania už preverujú Mazákove komisie

Na webe Súdnej rady SR zverejnili 1352 majetkových priznaní sudcov za rok 2020. Potvrdila to hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.

“Pre správne a riadne vyplňovanie majetkových priznaní Súdna rada SR ešte na svojom marcovom zasadnutí schválila Návod na vypĺňanie majetkového priznania sudkýň, sudcov a osôb, u ktorých povinnosť na jeho podanie ustanovuje zákon,” spresnili na webe Súdnej rady.

Všetky majetkové priznania sudcov ešte 13. mája rozdelili šiestim kontrolným komisiám Súdnej rady. Rozdelenie vzišlo zo žrebovania. Úlohou kontrolných komisií je preverovať majetkové pomery sudcov i spĺňanie predpokladov sudcovskej spôsobilosti.

Majetkové priznania verejných funkcionárov bývajú zaujímavé:

  1. Boris Susko (SMER-SD) s ochranným rúškom

Právomocou kontrolných komisií je navrhovať Súdnej rade, aby prijala stanovisko o nespôsobilosti sudcu hodnoverným spôsobom preukázať statočnosť pôvodu majetkového prírastku alebo statočnosť pôvodu samotného majetku, ak toto sudca nedokáže hodnoverne preukázať.

Súdna rada, ktorej predsedom je Ján Mazák, síce nie je viazaná takým návrhom, ale mala by z neho vychádzať pri odporúčaní podať návrh na disciplinárne konanie. Disciplinárne konania voči sudcom má od 1. augusta viesť Najvyšší správny súd SR.

Majetkové priznania sudcov nájdete na webe Súdnej rady SR.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport