eReport.sk
Peter Justin Topolský, foto: facebook PJT

Už sú spolu. Zomrela mama Petra Justina Topolského

Boli nerozlučná dvojica. Justin a jeho mama Vierka. Tak ju volal. Navždy ich rozdelil minuloročný december. A kovid. Odvtedy sa nevideli. Nedalo sa. O úmrtí syna jej až do dnešného posledného výdychu, príbuzní nepovedali.

Vlaňajší osemnásty december sa stal osudným pre vždy pozitívne naladeného a dobrosrdečného Justina. Keďže dostal kovid, rozhodol sa svoju mamu ochrániť a v byte ostal sám. Liečil sa doma v izolácii a nebyť nevyhnutnej dialýzy, zrejme by v nej pokračoval. Lekárka však videla, že nie je vo forme a okamžite ho nechala hospitalizovať na kovidovom oddelení. Ešte večer si volal s bratrancom a hýril optimizmom. Žiaľ, ráno prišla smutná správa, ktorej nechcel nik uveriť. Peter Justin Topolský odišiel vo veku 69 rokov, mesiac po svojich narodeninách. Až neskôr vysvitlo, že trpel viacerými zdravotnými problémami, ktorými však, ako mal vo zvyku, nikoho nezaťažoval.

Pani Vierka sa na neho, samozrejme, pýtala. Hľadala ho. Lenže on už nemohol prísť. Prísť a povedať: „Vierka, čo si dáš?“ Tak to robieval pri ich pravidelných putovaniach po bratislavských a rakúskych reštauráciách. Boli proste zohratá dvojka, stále spolu. Máloktorý syn sa o matku staral tak dojemne ako práve on.

Pani Vierka medzitým prekonala kovid a zvyšok svojho deväťdesiatročného života strávila v hospitalizácii. Domov sa už nevrátila. Dnes jej vypovedalo srdce, s ktorým mala dlhodobé problémy. Odišla s vedomím, že jej syn žije. Pritom prežila ona jeho. Žiaľ, len o niekoľko mesiacov…

Peter Justin Topolský s mamou Vierkou a priateľmi, foto: facebook P. J. T.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika