eReport.sk
Ilustračná foto, foto: tasr

Už sa valia sťažnosti na plán obnovy: Pre zdravotníctvo je zlý a diskriminačný

Plán obnovy pre zdravotníctvo je zlý a diskriminačný. Tvrdí to Asociácia nemocníc Slovenska. Žiada, aby sa investície rozdelili do nemocníc spravodlivo a na základe predchádzajúcej analýzy nemocničnej siete.

Asociácia tvrdí, že investície by podľa aktuálneho nastavenia plánu obnovy skončili len v niektorých vybraných zariadeniach. ANS na to upozornila listom aj Európsku komisiu. „Plánujeme naďalej na túto nespravodlivosť upozorňovať a podnikneme všetky dostupné kroky, aby slovenské nemocnice, zdravotníci a pacienti neprišli o túto historicky najväčšiu investíciu do slovenského zdravotníctva,“ uviedol prezident ANS Marián Petko.

K iniciatíve ANS, ktorú podpísalo viac ako 10 000 ľudí, sa pridali aj Asociácia súkromných lekárov a Asociácia na ochranu práv pacientov. Prezidentka AOPP Mária Lévyová zdôraznila, že investície z plánu obnovy majú smerovať do nemocníc podľa toho, aký benefit to prinesie pacientom, a nie podľa toho, kto je ich majiteľom.

ANS kritizuje plán obnovy opakovane. Ministerstvo zdravotníctva spochybňovanie plánu ešte minulý týždeň odmietlo. Poukázalo na to, že úžitok z plánu budú mať pacienti aj samotní zdravotníci bez ohľadu na to, v akej právnej forme poskytujú zdravotnú starostlivosť. Ústredným bodom snaženia vedenia rezortu zdravotníctva má byť kvalitné poskytovanie zdravotnej starostlivosti pacientovi. Radikálne zvýšiť kvalitu a dostupnosť zdravotnej starostlivosti má byť aj cieľom Plánu obnovy a odolnosti SR.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport