eReport.sk
foto: profimedia

Už sa delí Kellnerová firma. Títo sú v hre. Vyjednávať chodí aj akčná vdova Renáta

Nenechal poslednú vôľu. Najbohatší Čech prišiel o život pred viac ako mesiacom pri tragickej nehode na Aljaške. Zo dňa na deň ostala jeho gigantická firma PPF bez kľúčového človeka. O všetkom rozhodoval Petr Kellner, teraz sú na to štyria ľudia a vdova.

Dvaja členovia sú minoritní vlastníci PPF, Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duvieusart. Tí sú vo vedení. Ďalej firmu vedie aj finančná riaditeľka Katarína Jirásková a právnik Tomáš Brzobohatý, ktorý zastupuje záujmy Kellnerových dedičov. Ide práve o vdovu Renátu Kellnerovú a štyri deti.
Ako sú vo výbore rozdelené úlohy? Bartoníček okrem vrcholovej role zodpovedá za telekomunikačné aktíva a biotechnológie. Duvieusart, zvaný vo firemnom žargóne „Džejpí“, riadi splátkovú skupinu Home Credit. Brzobohatý má hlavne na starosti prebiehajúcu fúziu Air Bank s bankou Moneta. Jirásková potom z titulu svojej manažérskej funkcie zodpovedá za finančnú kondíciu impéria.

Foto: ppf.eu

Vdova sa zapája

Výbor je poradným orgánom CEO Ladislava Bartončíkom. Diskutujú zásadné biznisové rozhodnutie skupiny PPF,“ uviedol bez ďalších detailov tlačový hovorca PPF Leoš Rousek. Po Kellnerovej smrti bol Bartoníček jasným nástupcom. Okrem toho, že je služobne najstarší, boli s Kellnerom aj blízki kamaráti. „My sme nikdy explicitne neriešili túto situáciu, ale bola jasná dohoda, keby bolo z nejakého dôvodu treba, že to budem ja,“ povedal Bartoníček v nedávnom rozhovore pre SZ Byznys. Hlavné slovo avšak má rodina, bez ktorej nebude môcť robiť zásadné rozhodnutia. Im pripadne takmer 99 percent akcii. Majiteľ PPF zomrel bez závetu. A tak pozostalosť, ktorej výšku časopis Forbes vypočítal na 293 miliárd českých korún, zdedí manželka a štyri deti. Syn Petr z Kellnerového prvého manželstva, dcéra Anna a jej dve maloleté sestry. Podľa informácii chodí na pravidelné týždenné schôdze riadiaceho výboru tiež vdova Renáta Kellnerová. Členkou riadiaceho výboru paradoxne nie je, avšak práve ona má medzi dedičmi hlavné slovo.

Ako presne sa medzi túto päticu rozdelí účasť v PPF, nie je úplne jasné. Hovorca ani šéfovia skupiny sa nechcú k dedičskému riadeniu a záležitostiam rodiny vyjadrovať. Vysporiadanie dedičstva ešte potrvá niekoľko mesiacov.

Foto: profimedia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Už sa delí Kellnerová firma. Títo sú v hre. Vyjednávať chodí aj akčná vdova Renáta

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti