eReport.sk
Foto: facebook BK

Už radšej mlčte! Kollár nakydal na sestričku, Mikulec ho obhajoval

Čím viac sa snažia politické špičky obhajovať nemocničné návštevy u šéfa parlamentu Borisa Kollára, tým viac prilievajú olej do ohňa. Akoby nechápali, že ľudia sú nahnevaní, pretože mnohí z nich sa nedostanú k svojim blízkym. Najnovšie opäť vo svojom videu vystúpil Kollár, ktorý prezradil, prečo sa povadil s nemocničným personálom. Predsedu parlamentu sa zastal aj minister vnútra Roman Mikulec, pod ktorého statusom sa rozvírila poriadne ostrá diskusia.

„Dopredu, keď som sem prišiel, som sa dohodol s mojim ošetrujúcim lekárom, že chcem odbremeniť zdravotný personál, aby sa nemuseli o mňa 24 hodín starať, tým, že to urobia štyria-piati moji najbližší. Keď som sem prišiel, som si nevedel ani vyčistiť zuby, nevedel som sa ani odobrať na toaletu. Bolo ma treba umývať, sprchovať, vyčistiť zuby, nakŕmiť, každú hodinu podať niečo napiť slamkou. Toto som mal riadne dovolené, inak by som si to nemohol dovoliť urobiť,“ začal vysvetľovať Kollár, podľa ktorého mali jeho najbližší vždy na sebe ochranné pomôcky.

Podľa zverejnených informácií to však bolo trochu inak. A aj to mal byť jeden z dôvodov, prečo sa Kollárove priateľky mali dostať do sporu so zdravotnými sestrami. Šéf parlamentu však tvrdí, že problém bol iba s jednou sestričkou. „Keď mi došiel čaj, tak som pekne poprosil, aby mi ho doniesli. Vtedy mi sestra povedala, že ona tu nie je na to, aby Borisovi Kollárovi varila čaj,“ uviedol šéf národnej rady a priznal, že ostatní zdravotníci boli úžasní a túto sestru nazval „čiernou ovcou“.  „Je mi ľúto, čo sa stalo a ak som sa niekoho dotkol, tak sa veľmi ospravedlňujem,“ dodal Kollár na záver. Podľa medializovaných informácií, kvôli sporom so ženskými návštevami Borisa Kollára, mali niektoré sestry prísť o vianočné prémie a bolo im pohrozené výpoveďami. Po tom, čo vrchná sestra mala šéfovi parlamentu povedať, že to takto ďalej nejde s jeho ženskými návštevami, sa mal Kollár sťažovať priamo u riaditeľa nemocnice. Po medializovaných informáciách sa však nakoniec rozhodlo, že Kollár už v nemocnici nebude a pôjde do domáceho liečenia. Hoci líder Sme rodina tvrdí, že ešte mal chvíľu ostať v nemocnici, riaditeľ Branislav Delej sa prostredníctvom hovorkyne rezortu vnútra vyjadril, že Kollárov zdravotný stav je „natoľko dobrý, že si už nevyžaduje ďalšiu hospitalizáciu na lôžku.“

Šéfa parlamentu ako i riaditeľa nemocnice sa zastal minister vnútra Roman Mikulec. „Áno, aj v Univerzitnej nemocnici – Nemocnici svätého Michala, a. s. platí zákaz návštev. Napriek tomuto zákazu majú nemocnice možnosť v odôvodnených prípadoch udeliť výnimku. Každý prípad sa, pochopiteľne posudzuje individuálne a o povolení či nepovolení návštevy rozhoduje ošetrujúci lekár a primár oddelenia. Zároveň netreba zabúdať na fakt, že hoci je pán Kollár pacientom, je stále druhým najvyšším ústavným činiteľom, ktorý sa musí podieľať na dôležitých rozhodnutia, ktoré sú v týchto dňoch neodkladné. Aj návšteva koaličných partnerov spĺňala všetky protiepidemiologické opatrenia,“ uviedol Mikulec s tým, že nejde o manažérske zlyhanie riaditeľa nemocnice a preto nemá dôvod ho odvolať. Lenže svojim statusom akoby prilial olej do ohňa. Mnoho ľudí má totiž blízkych v nemocniciach a nemajú možnosť sa k nim dostať. „Tentokrát s vami pán minister nesúhlasím. Čo sa vládnych vecí týka, máme k dispozícii konferenčné hovory, ale no dobre, boli tam, vybavili. A tie „priateľky“ pána Kollára tiež riešia v nemocnici s pánom Kollárom dôležité štátne záležitosti?“ čudovala sa jedna diskutujúca. Pridali sa ďalší. „Ja teda vôbec nepovažujem za problém, že si lídri urobili koaličnú radu u neho v izbe. Ide o prácu a o riadenie štátu. Problém je, že potom, čo jednu dámu viezol „do lekárne“ ich teraz počas zákazu návštev za ním chodí x a v hocijakom čase. Také možnosti nemá bežný smrteľník ani za normálneho stavu. Osobne som sa stretol s tým, že človek umieral v nemocnici a nemohli ísť za ním kvôli opatreniam jeho najbližší,“ napísal fanúšik, a podobných komentárov bolo viac.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Už radšej mlčte! Kollár nakydal na sestričku, Mikulec ho obhajoval

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti