eReport.sk
Peter Kovařík. Foto: tasr

Už poznáme nástupcu Zuriana! NAKA povedie od nedele žena. Kovařík: Mala najlepší výsledok

Eva Kurrayová sa stala riaditeľkou Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Do funkcie nastúpi 1. augusta po tom, čo prešla riadnym výberovým konaním. Informoval o tom hovorca Policajného zboru Michal Slivka.

V päťčlennej výberovej komisii boli zástupcovia polície, Ministerstva vnútra SR, Generálnej prokuratúry SR a Odborového zväzu PZ. Kurrayová podstúpila aj polygrafické vyšetrenie (detektor lži), ktoré preskúmalo jej pravdovravnosť, priblížil Slivka.

Kovařík: Nastúpi do náročného obdobia

“Zvládla náročné výberové konanie s najlepším výsledkom, je to pre mňa známka vysokej kvality a profesionality. Nastúpi do náročného obdobia, očakávam od nej, že ukáže svoje vysoké nasadenie a odhodlanie,” uviedol prezident PZ Peter Kovařík. Dodal, že NAKA má za posledné obdobie najlepšie výsledky za svojej existencie a verí, že Kurrayová bude pokračovať v nastavenom trende.

Má ísť o skúsenú vyšetrovateľku

Kurrayová je v Policajnom zbore od roku 1999. V roku 2008 bola vyšetrovateľkou na Úrade boja proti organizovanej kriminalite, neskôr na Úrade boja proti korupcii a na NAKA stred od jej vzniku v roku 2012. Miesto riaditeľa NAKA sa uvoľnilo po rezignácii Branislava Zuriana, ktorý odišiel na vlastnú žiadosť v polovici mája.

Zurian odišiel na vlastnú žiadosť, potom mu kukláči vykopávali dvere:

  1. Eduard Heger a Roman Mikulec.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport