eReport.sk
Foto: shutterstock

Už nie len seniori! Vyhradené hodiny môžu využiť aj osoby s ťažkým zdravotným postihnutím

Nový týždeň, nové oprotipandemické opatrenia. So zhoršujúcou situáciou na Slovensku museli prijať nové opatrenia, ktoré sa dotknú nás všetkých. Okrem toho, že pozitívny už nemôžu ísť do potravín a vo verejnej doprave či v obchode musíte mať respirátory, seniorské hodiny môžu využívať aj zdravotne postihnutí.

Vyhradený čas pre seniorov na nákup potravín alebo drogérie je od pondelka určený aj pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím a ich sprievodcov. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorá upravuje činnosť maloobchodných prevádzok a služieb a organizáciu hromadných podujatí.

Čas od 9.00 do 11.00 h, ktorý je v potravinách a drogériách vyhradený pre osoby nad 65 rokov, je po novom vyhradený aj pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím a ich sprievodcov. Preukazovať sa budú preukazom fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím alebo preukazom fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom.

Vyhláška tiež spresňuje podmienky, za ktorých môžu liečebné kúpele alebo kúpeľné liečebne poskytovať služby. Po novom môže ísť iba o liečbu, ktorá je indikovaná zo zdravotných dôvodov podľa zákona o zdravotnej starostlivosti.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti