tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Roman Mikulec (OĽaNO)
Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

Už aj známa mimovládka vyháňa Mikulca z úradu: Šéfka nadácie Pektová: Mal by ísť z vnútra von!

Riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková si myslí, že minister vnútra Roman Mikulec už má na konte až príliš veľký počet závažnejších prešľapov na to, aby zotrval na svojej pozícii. Mimovládny sektor sa tak pridáva k subjektom, ktoré požadujú Mikulcov koniec.

„Minister Roman Mikulec by mal ísť z vnútra von. Najprv tvrdil, že štát riadenie utečeneckej krízy zvláda a mýlia sa dobrovoľníci na hraniciach, ktorí tvrdia opak. Potom zrejme názor zmenil a za 2,5 milióna eur si na manažment utečencov najal súkromnú firmu Dustream production. Keď sa ho novinári pýtali, kto ju odporučil, nehovoril pravdu. Spomenul dve občianske združenia, ktoré to popreli. Denník N navyše zistil, že subdodávateľmi Dustreamu sú ľudia blízki OĽaNO (premiérov známy z kresťanského spoločenstva),“ píše Petková na fanúšikovskej stránke nadácie.

„Ako môže utečencov zvládať lepšie eventovka?“

Práve podozrivé zákazky pre súkromné firmy počas vojny na Ukrajine majú byť hlavným dôvodom, prečo už aj organizácia, ktorá ešte nedávno podľa mnohých miestami pôsobila ako spojenec dnešných vládnych strán, mení rétoriku a v téme možného Mikulcovho odvolania s vládou v snahe udržať ministra na jeho pozícii určite nedrží.

„V prospech Mikulca nie je ani skutočnosť, že súkromníci, ktorým zveril problematiku utečencov, asi nie sú zlodeji a nechcú sa na štáte nabaliť. Ak mimovládky, ktoré pôsobia na hraniciach, Denníku N povedali, že vďaka Dustreamu sa situácia môže zlepšiť, je to len ďalší čierny bod pre Mikulca. Ako môže utečencov zvládať lepšie eventovka než štát? Ministerstvo vnútra má na to celú sekciu krízového riadenia s takmer 200 úradníkmi. Mikulcovi nepomôže ani výhovorka, že Smer túto oblasť zanedbával. Za dva roky vo funkcii mohol nielen odvolať šéfa tejto sekcie, ak je neschopný, ale vybudovať novú,“ pokračuje Petková.

„On nemal ani nikdy prísť“

Petková šokujúco odhalila aj pozadie rozhovoru s nemenovaným odborníkom na bezpečnostné zložky. Ten má, zdá sa, na Mikulca viac než negatívny názor: „Spýtala som sa dnes ráno známeho, ktorý sa vyzná v bezpečnostných zložkách, či si myslí, že by mal minister vnútra Roman Mikulec pre najnovšiu kauzu odísť z funkcie. Prišla mi stručná odpoveď: ´On nemal ani nikdy prísť.´“

Zdroj: fb/nadaciazastavmekorupciu

Mohlo by vás zaujímať:

  1. predseda hnutia Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár
  2. Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Už aj známa mimovládka vyháňa Mikulca z úradu: Šéfka nadácie Pektová: Mal by ísť z vnútra von!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku