eReport.sk
Ján Mikas. Foto: tasr

Uvoľňujú sa ďalšie opatrenia: Mikas prehovoril o tom, ako to bude vyzerať v najbližších dňoch

AKTUALIZOVANÉ – Situáciu na Slovensku sa naďalej zlepšuje. Celá krajina prechádza do ružovej fázy COVID automatu. Ján Mikas dnes ráno predstúpil pred kamery a priniesol dobré správy. Uvoľňujú sa ďalšie opatrenia.

Úzke kontakty pozitívnych osôb na nový koronavírus už nebudú musieť ísť do izolácie, ak nemajú príznaky ochorenia a sú zaočkované.

Aby osoba nemusela ísť do karantény, musí byť najmenej 14 dní po druhej dávke mRNA vakcíny proti ochoreniu COVID-19 alebo štyri týždne po zaočkovaní prvou dávkou vektorovej vakcíny. Výnimku z izolácie si môžu uplatniť aj ľudia, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 a do 180 dní od prekonania sa dali zaočkovať, pričom od prvej dávky očkovania ľubovoľnou vakcínou uplynuli aspoň dva týždne.

Kúpaliská

Na umelých kúpaliskách v červených a ružových okresoch budú môcť od pondelka 10. mája trénovať športové kluby registrované v zväzoch. V ružových okresoch môže byť najviac 50 športovcov v exteriéri a 25 v interiéri. V červených je počet obmedzený na desať ľudí vo vnútri i vonku.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport