eReport.sk
Talianska premiérka Giorgia Meloniová.
Talianska premiérka Giorgia Meloniová. Foto: tasr/afp

Meloniová v telefonáte s Netanjahuom: Útoky na mierové sily OSN sú neprijateľné


Predsedníčka talianskej vlády Giorgia Meloniová v nedeľu telefonovala s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom, ktorému opätovne zdôraznila, že je neprijateľné, aby izraelské ozbrojené sily útočili na pozície mierových síl OSN v Libanone. V nedeľu to uviedla kancelária talianskej premiérky. TASR informuje podľa agentúr Reuters a ANSA.

Meloniová Netanjahovi pripomenula, že Dočasné sily OSN v Libanone (UNIFIL) “pôsobia na základe mandátu Bezpečnostnej rady OSN s cieľom prispieť k regionálnej stabilite,” a “zdôraznila, že je absolútne nevyhnutné, aby bola bezpečnosť personálu UNIFIL-u zaručená za každých okolností,” uvádza sa vo vyhlásení.

„znacka
znacka kvality

Útoky na mierové sily OSN

Reuters pripomína, že počas uplynulých dní sa pri izraelských útokoch zranilo päť príslušníkov UNIFIL-u. Izraelská vláda mierové jednotky vyzvala, aby sa z libanonsko-izraelského pohraničia stiahli. Velenie mierovej misie však túto výzvu odmietlo.

Rezolúcia BR OSN

Melonionvej kancelária ďalej uvádza, že premiérka zároveň “vyjadrila presvedčenie, že úplným uplatňovaním rezolúcie Bezpečnostnej rady č. 1701 môžeme prispieť k stabilizácii izraelsko-libanonskej hranice a zaručiť návrat všetkých vysídlených osôb domov”. V rámci miesie UNIFIL pôsobí viac ako 1000 talianskych jednotiek, pripomína Reuters.

Zdroj: tasr/reuters/ansa

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Meloniová v telefonáte s Netanjahuom: Útoky na mierové sily OSN sú neprijateľné

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných