eReport.sk
Útok nožom
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

V Nemecku zabíjal Somálčan, pri útoku údajne zakričal „Alláhu akbar“

Pri útoku nožom v centre mesta Würzburg na juhu Nemecka zahynuli v piatok traja ľudia a šesť ďalších utrpelo zranenia. Polícii sa podarilo zadržať páchateľa, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa nemecký denník Bild.

Muž, ktorý v piatok pri útoku v meste Würzburg na juhu Nemecka zabil troch ľudí, pochádzal zo Somálska a v minulosti sa liečil na psychiatrii. Pri útoku údajne zakričal „Alláhu akbar“, informovali agentúry AFP a DPA. Podľa najnovších zistení bol útočníkom 24-ročný muž, ktorý pochádzal zo Somálska a vo Würzburgu žil od roku 2015.

Pred niekoľkými týždňami sa uňho začali objavovať známky agresívneho správania a liečil sa na psychiatrickom oddelení. Muž bol podľa svedkov pri útoku agresívny a „brutálny“ a zakričal „Alláhu akbar“, podľa bavorského ministra vnútra Joachima Herrmanna je však potrebné túto informáciu ešte overiť.

„Podozrivú osobu sme zatkli. Obyvateľstvu nehrozí žiadne nebezpečenstvo,“ uviedla nemecká polícia v príspevku na sociálnej sieti Twitter s tým, že páchateľom útoku bola zrejme iba jedna osoba. Podľa denníka Bild polícia páchateľa pri zatýkaní postrelila do nohy.

Políciu podľa svojej hovorkyne privolali k útoku v centre mesta na Barbarossovom námestí okolo piatej hodiny popoludní. Polícia však odmietla k veci poskytnúť ďalšie informácie, uvádza agentúra AP. Würzburg je mesto v Bavorsku, v ktorom žije približne 130.000 ľudí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Nemecku zabíjal Somálčan, pri útoku údajne zakričal „Alláhu akbar“

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti