eReport.sk
minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS), foto:tasr

Taraba: Rozsudok ústavného súdu je pre opozíciu, ale aj Zuzanu Čaputovú obrovská porážka


Ústavný súd SR rozhodol! O čom? O tom, že novelizácia celého trestného zákona, vrátane zrušenia ÚŠP bola v súlade so zákonom. „Klamali celú Európu a klamali celý národ o nejakej protiústavnosti. Robili celé mesiace priam revolúciu v uliciach, blokovali mesiace parlament, aby sa nemohli prijímať zákony prospešné pre ľudí,“ upozornil minister životného prostredia na konanie prezidentky a opozície.

Ústavný súd SR rozhodol!

„Ústavný súd rozhodol, že novelizácia de facto celého trestného zákona, vrátane zrušenia politickej Lipšicovej prokuratúry, ktorá bola strojom na porušovanie ľudských práv, je v súlade s ústavou. Týmto ústavný súd rozhodol, že Slovensko bude mať rovnaký štandardný trestný zákon ako majú ostatné štáty Európy,“ začína svoj príspevok na sociálnej sieti Tomáš Taraba.

Vysvetľuje, prečo má z toho radosť. „Zneužívanie práva a drakonické tresty bez dôrazu na nápravu škody a správania, manipulácia trestných konaní bez dôkazov založených len na výpovedi jedného kajúcnika, nikdy do demokratickej a civilizovanej spoločnosti nepatrili,“ skonštatoval.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaputovej priorita Ukrajina?
  2. Tomáš Taraba

Podľa ministra životného prostredia, rozsudok ústavného súdu, v ktorom určite nemá koalícia sebe veľmi naklonených sudcov, je pre opozíciu, ale aj Zuzanu Čaputovú obrovská porážka. „Klamali celú Európu a klamali celý národ o nejakej protiústavnosti. Robili celé mesiace priam revolúciu v uliciach, blokovali mesiace parlament, aby sa nemohli prijímať zákony prospešné pre ľudí,“ upozornil.

Hystéria, nenávisť, nekompetentnosť opozície

Taraba má jasno v tom, o čom tento rozsudok svedčí. „Toto všetko je dôkaz, že slovenská opozícia je hysterická, plná emócií a nenávisti, ale vo svojej podstate je nekompetentná. Čoho dôkazom je dnešný rozsudok. Rovnakú hystériu robia pri každom jednom rozhodnutí našej vlády, ale aj pri agende MŽP SR,“ dodal minister.

Nepochybuje o tom, že túto porážku v oblasti profesionality a kompetentnosti, nebudú vedieť stráviť. Podľa ministra už zajtra budú robiť ďalšie kroky proti vláde v Bruseli. „Len čo im povedia? Že už aj ústavný súd, do ktorého si navolili vlastných sudcov je chybný? Naša vláda však naďalej bude presadzovať zákony a politiky dôležité a prospešné pre Slovensko a Slovákov tak, ako tomu bolo aj na dnešnom rokovaní vlády v Zákamennom,“ uzavrel Tomáš Taraba.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba: Rozsudok ústavného súdu je pre opozíciu, ale aj Zuzanu Čaputovú obrovská porážka

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre