eReport.sk
Slovenský premiér Eduard Heger počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov V4 + Slovinsko v Ľubľane 9. júla 2021.
Eduard Heger v Ľubľane. Foto: tasr

Ústavný súd pozastavil účinnosť časti vyhlášky o režime na hraniciach: Kedy začnú platiť nové pravidlá?

AKTUALIZOVANÉ – Premiér Eduard Heger rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu SR pozastaviť časť vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, upravujúcej režim na hraniciach. Pripomienky sa zapracujú po vydaní písomného rozhodnutia. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré poskytla hovorkyňa predsedu vlády Ľubica Janíková.

„Zatiaľ nemáme písomné rozhodnutie Ústavného súdu. V každom prípade ho predseda vlády bude rešpektovať a pripomienky sa zapracujú. Dovtedy platí na hraniciach aktuálny stav. Na zapracovanie je zákonom stanovená lehota, ktorú dodržíme,” skonštatovala hovorkyňa.

SaS neočakáva zásadné zmeny na hraniciach

SaS neočakáva v súvislosti s utorkovým (27. 7.) rozhodnutím Ústavného súdu SR zásadné zmeny na hraniciach. Stanovisko poskytol hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Rozhodnutie Ústavného súdu SR rešpektujeme. Prechodné ustanovenie, ktoré sa týkalo ľudí, ktorí boli očkovaní prvou vakcínou, je dané do 2. augusta. Aj z toho dôvodu, že rozhodnutie ÚS bude účinné až od zverejnenia, nepredpokladáme dovtedy zásadné zmeny v pravidlách na hraniciach,” uviedol poslanec SaS Alojz Baránik.

 „Rozhodnutie Ústavného súdu rešpektujeme,” uviedlo v reakcii tlačové oddelenie strany Za ľudí. Ústavný súd v utorok pozastavil účinnosť časti vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa upravuje aktuálny režim na hraniciach. Vyhlášku napadla opozícia, jej návrh prijal súd na ďalšie konanie v celom rozsahu.


Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport