eReport.sk
Lietadlo spoločnosti Delta Air Lines.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/vanderwolf images

USA zrušili 44 letov čínskych leteckých spoločností

 Spojené štáty v piatok zrušili 44 letov do USA, ktoré prevádzkujú čínske letecké spoločnosti. Ide o odvetné opatrenie voči čínskym úradom, ktoré zrušili lety amerických aerolínií. Informovala o tom agentúra AP.

Rozhodnutie amerického ministerstva dopravy o zrušení letov zasiahne štyri čínske letecké spoločnosti: Air China, China Eastern Airlines, China Southern Airlines a Xiamen Airlines. Postihnuté lety boli pôvodne naplánované v období od 30. januára do 29. marca tohto roka. Americké ministerstvo dopravy sa od začiatku pandémie dostalo do sporu s Čínou pre letecké služby.

Čínsky regulačný úrad pre letectvo v uplynulých týždňoch zrušil lety do Číny prevádzkované americkými spoločnosťami Delta Air Lines, United Airlines a American Airline po tom, ako mali pasažieri z predchádzajúcich letov pozitívne testy na koronavírus. USA tvrdia, že konanie Číny porušuje dohodu medzi týmito dvomi krajinami o leteckej doprave.

Zdroj: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA zrušili 44 letov čínskych leteckých spoločností

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php