tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na archívnej snímke z 2. mája 2014 americký jazzový saxofonista Pharoah Sanders.
Na archívnej snímke z 2. mája 2014 americký jazzový saxofonista Pharoah Sanders. Foto: tasr/ap

USA: Zomrel uznávaný jazzový saxofonista Pharoah Sanders

Vo veku 81 rokov zomrel v sobotu americký jazzový saxofonista Pharoah Sanders, známy svojím jedinečným štýlom hry. Informovali o tom spravodajská stanica BBC News a denník The Guardian.

Sanders bol vedúcou osobnosťou tzv. spirituálneho jazzu, ktorý čerpá vplyvy z ázijských a afrických tradícií. Vďaka svojmu expresívnemu štýlu sa stal vyhľadávaným hudobným spolupracovníkom. Nahrával s Johnom Coltraneom, McCoyom Tynerom, Normanom Connorsom, Ornetteom Colemanom a ďalšími.

Ako sólový interpret vydal približne tri desiatky albumov. Debutoval v roku 1965 platňou „Pharoah’s First“. Posledným štúdiovým albumom vydaným počas jeho života je spoločný projekt „Promises“ z roku 2021, ktorý pripravil s britským elektronickým hudobníkom vystupujúcim pod menom Floating Points a Londýnskym symfonickým orchestrom. Platňa sa stretla s nadšeným ohlasom zo strany kritikov.

Pharoah Sanders, vlastným menom Farrell Sanders, sa narodil v roku 1940 v americkom štáte Arkansas. Hudobnú kariéru odštartoval v kalifornskom Oaklande a začiatkom 60. rokov sa presťahoval do New Yorku. Špecializoval sa na tenorový saxofón.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA: Zomrel uznávaný jazzový saxofonista Pharoah Sanders

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku