eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

USA: Zadržali vraha, bol na úteku z väzenia takmer 50 rokov!

V americkom štáte Michigan zadržali muža, ktorý si odpykával doživotný trest za vraždu, keď utiekol z väzby počas povolenej účasti na pohrebe svojej starej mamy pred takmer 50 rokmi. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI).

Leonard Rayne Moses mal 16 rokov, keď bol odsúdený za vraždu 72-ročnej Mary Amplovej, ku ktorej došlo v Pittsburghu v roku 1968 počas občianskych nepokojov po atentáte na občianskoprávneho aktivistu Martina Luthera Kinga. Úrady uviedli, že Moses a jeho priatelia hádzali do Amplovej domu zápalné fľaše. Vážne popálená žena zomrela o niekoľko mesiacov neskôr.

Žil pod falošným menom

Moses bol odsúdený za vraždu prvého stupňa na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia. Z väzby utiekol, keď mu úrady povolili zúčastniť sa na pohrebe svojej starej mamy v Pittsburghu v roku 1971.

Podľa úradov Moses skončil v štáte Michigan, kde žil pod falošným menom Paul Dickson a minimálne od roku 1999 pracoval ako zásobovač pre lekárne. FBI ho odhalila po tom, čo bol začiatkom tohto roka obvinený z krádeže liekov na predpis v lekárni v St. Clair Shores v Michigane, kde pracoval. Mosesove odtlačky prstov vložili v októbri vyšetrovatelia do celoštátnej databázy a zistili zhodu s odtlačkami po jeho zatknutí v roku 1968.

Už je opäť za mrežami

Pracovná skupina FBI Mosesa zatkla vo štvrtok v jeho dome v Grand Blanc v Michigane. Zadržanie sa zaobišlo bez incidentov. Momentálne sa Moses nachádza vo väzení okresu Genesee.

Zdroj: tasr, foto: shutterstock.com

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport