eReport.sk
Američania sú pre Európu nepostrádateľní
Vojaci USA. Ilustračné foto: tasr

USA uvalili sankcie na jedného z najbohatších Rusov

Spojené štáty uvalili vo štvrtok sankcie na jedného z najbohatších Rusov, Vladimira Potanina, jeho spolupracovníkov i na viaceré ruské finančné inštitúcie. Oznámili to tamojšie ministerstvá financií a zahraničných vecí, informuje agentúra AFP a stanica Sky News.

USA takýto krok podnikli po tom, čo Potanina a jeho sieť sankcionovali už aj Británia a Kanada. Ministerstvo financií USA uvalilo sankcie na ruskú komerčnú banku Rosbank. Tú Potanin získal v tomto roku, ako aj na ďalších 17 subjektov spojených s ruským finančným sektorom.

Sankcie sú podľa vyhlásenia tohto rezortu „súčasťou úsilia vlády USA o ďalšie obmedzenie schopnosti (Ruska) financovať svoju bezohľadnú vojnu proti Ukrajine.“

„Sankcionovaním ďalších veľkých ruských bánk pokračujeme v prehlbovaní izolácie Ruska od globálnych trhov,“ uviedol námestník ministra financií USA Brian Nelson. Ministerstvo zahraničných vecí USA zase sankcionovalo samotného Potanina, sieť jeho spolupracovníkov, ako aj ďalších vyše 40 ľudí napojených na ruskú vládu.

Rosbank je v Rusku považovaná za kľúčovú úverovú inštitúciu, približuje rezort financií USA. Samotný Potanin bol v minulosti prvým ruským vicepremiérom. A podľa rezortu diplomacie USA má priame väzby na ruského prezidenta Vladimira Putina.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA uvalili sankcie na jedného z najbohatších Rusov

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti