eReport.sk
Novinárka skúša streľbu z pištole počas prezentácie nových pištolí, 25. augusta 2015 v Dubnici nad Váhom.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

USA: Streľba na oslavách Dňa nezávislosti má najmenej šesť obetí

Najmenej šesť ľudí zahynulo a 31 osôb utrpelo zranenia pri streľbe počas slávnostného sprievodu pri príležitosti osláv Dňa nezávislosti na predmestí Chicaga. Oznámila to miestna polícia a predstavitelia, informuje TASR na základe správy agentúr AP a AFP.

Streľba vypukla krátko po začiatku sprievodu, ktorý sa začal o 10.00 h miestneho času (17.00 h SELČ). Polícia uviedla, že po útočníkovi pátra. Predmestie Highland Park oznámilo, že z dôvodu streľby ruší všetky podujatia Dňa nezávislosti.

Polícii sa na mieste činu podarilo nájsť poloautomatickú pušku. Úrady tvrdia, že útočníkom bol beloch nižšieho vzrastu vo veku 18 až 20 rokov. Na sprievod vraj strieľal zo strechy jednej z okolitých budov, píše stránka televízie CNN.

Miestna polícia upozornila, že podozrivý môže byť naďalej ozbrojený a nebezpečný. Nič však nenasvedčuje tomu, že by mal rukojemníkov. Niekoľko osôb utrpelo zranenia pri chaose, ktorý na mieste vypukol krátko po streľbe, uviedli miestne záchranné zložky.  

„Dnes ráno o 10.14 h našou komunitou otriasol hrozný násilný čin, a to až v jej samotných základoch. V deň, keď sme sa zišli spoločne osláviť slobodu, teraz smútime nad tragickou stratou ľudských životov a čelíme tejto hrôze,“ uviedla starostka chicagského predmestia Highland Park Nancy Roteringová. Všetkých obyvateľov vyzvala, aby sa zdržiavali vnútri, boli ostražití, avšak zároveň zachovali pokoj.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA: Streľba na oslavách Dňa nezávislosti má najmenej šesť obetí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti