tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná snímka, zdroj:shutterstock

USA so spojencami vyzvali Rusko: Začnite chrániť ľudské práva a slobodu tlače!

Spojené štáty a ich spojenci vo štvrtok vyzvali Rusko, aby chránilo slobodu tlače, a odsúdili zásah proti nezávislým médiám v krajine. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

USA so spojencami

USA a ďalších 17 krajín vrátane Francúzska, Nemecka a Británie v spoločnom vyhlásení uviedli, že nové náročné požiadavky zo strany ruskej vlády na médiá, aby sa pod hrozbou pokuty označili za „zahraničných agentov“, predstavujú „jednoznačné úsilie zmariť obyvateľom prístup k nezávislému spravodajstvu“. Krajiny tvrdia, že Moskva je po odstavení nezávislých novín odhodlaná ukončiť aj činnosť americkou vládou podporovanej stanice Slobodná Európa (RFE/RL) v Rusku.

Rusko žiadajú na dodržiavanie ľudských práv a slobody tlače

Odstavené periodiká okrem iného kritizovali Rusko za zatýkanie žurnalistov, ktorí informovali o protestoch na podporu uväzneného opozičného aktivistu Alexeja Navaľného, ako aj za údajnú perzekúciu reportéra RFE/RL na anektovanom Kryme. „Vyzývame Ruskú federáciu, aby dodržiavala svoje medzinárodné záväzky a povinnosti v oblasti ľudských práv, rešpektovala slobodu tlače a zaručila bezpečnosť novinárov,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Viac správ zo zahraničia:

  1. Česká herečka Jiřina Bohdalová na snímke roku 2002.

 „Apelujeme na ruskú vládu, aby ukončila prenasledovanie nezávislých médií, zastavila politicky motivované konanie voči novinárom a mediálnym organizáciám a prepustila tých, ktorí sú nespravodlivo zadržiavaní,“ pokračuje znenie danej výzvy.

Zdroj: taasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA so spojencami vyzvali Rusko: Začnite chrániť ľudské práva a slobodu tlače!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku