eReport.sk
Nezávislosť netreba?
Americký prezident Joe Biden. Zdroj: tasr/ap

USA poskytne Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc! Budeme pokračovať v „zjednocovaní sveta.“ Uviedol Kirby

Americký prezident Joe Biden bude dnes telefonovať so svojím ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským. Ich rozhovor sa uskutoční krátko nato, ako šéf Bieleho domu oznámil, že USA poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc vo výške takmer troch miliárd dolárov.  

Mohlo by vás zaujímať

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Peniaze, bankovky, eurá
  3. Zarábali na prevádzačstve!
  4. Záporožská atómová elektráreň (ZAES) je po ruskom útoku bez dodávok elektrickej energie a je pripojená na dieselové generátory.
  5. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.

Hovorca americkej Rady pre národnú bezpečnosť John Kirby uviedol, že Spojené štáty budú poskytovaním pomoci Ukrajine pokračovať v „zjednocovaní slobodného sveta“ a v „povzbudzovaní svojich spojencov a partnerov“.

Kirby ďalej uviedol, že Bidenov telefonát so Zelenským tieto záväzky potvrdí. Šéf Bieleho domu okrem toho v rámci telefonického rozhovoru informuje ukrajinského prezidenta o amerických dodávkach zbraní smerovaných na Ukrajinu a zablahoželá mu k Dňu nezávislosti.

„(Americký) prezident sa na to teší,“ povedal Kirby. Zároveň uviedol, že v súčasnosti sa nediskutuje o cestovných plánoch Bidena na návštevu Kyjeva. Podľa Kirbyho sa o takejto ceste začne uvažovať len v prípade, ak by „dávala zmysel“.

Zdroj: tasr
KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA poskytne Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc! Budeme pokračovať v „zjednocovaní sveta.“ Uviedol Kirby

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti