eReport.sk
Poh¾ad na úèastníkov demonštrácie pred budovou ve¾vyslanectva USA v Bratislave na prostest proti útokom NATO na srbské vojenské ciele v Juhoslávii 26.marca 1999. Foto: Pavel Neubauer - TASR

USA: Desaťtisíce ľudí demonštrovali za právo na interrupciu

Desaťtisíce ľudí sa v sobotu v uliciach miest v Spojených štátoch zúčastnili na demonštráciách za zachovanie práva na potrat. Po celej krajine vrátane miest Washington, New York, Chicago, Los Angeles a Austin sa uskutočnilo okolo 450 pochodov. Ich účastníci kričali slogany ako „Moje telo, moje rozhodnutie“, pričom mnohí boli na znak podpory práv žien oblečení v ružovom.

„Jednoducho si myslím, že nikto nemá právo rozhodovať o tele niekoho iného,“ povedala 20-ročná Hanna Williamsonová, ktorá na demonštráciu vo Washingtone pricestovala zo Suffolku v štáte Virgínia. Demonštranti v hlavnom meste USA pochodovali k sídlu Najvyššieho súdu, ktorý zrejme uvažuje o zrušení práva na umelé prerušenie tehotenstva.

V newyorskej štvrti Brooklyn sa za ružovým transparentom s nápisom „Naše telá. Naša budúcnosť. Naše potraty“ zhromaždilo asi 3000 ľudí. Boli medzi nimi aj líder demokratickej väčšiny v Senáte Chuck Schumer, starosta New Yorku Eric Adams a ďalší vplyvní demokrati. Dôvodom protestov je návrh rozhodnutia Najvyššieho súdu USA, ktorý unikol na verejnosť začiatkom minulého týždňa. Týka sa zrušenia verdiktu v prípade Roe verzus Wade z roku 1973, ktorý garantuje právo žien na interrupcie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA: Desaťtisíce ľudí demonštrovali za právo na interrupciu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti