tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zdroj: tasr/AP

USA a EÚ vyzvali Rusko: Vaša armáda musí skončiť so sexuálnym násilím na Ukrajine!

Spojené štáty a Európska únia vyzvali v pondelok Rusko, aby zastavilo sexuálne násilie, ktorého sa údajne dopúšťa jeho armáda a zástupcovia na Ukrajine. Moskva pritom tieto tvrdenia Spojené štáty a Európska únia vyzvali v pondelok Rusko, aby zastavilo sexuálne násilie, ktorého sa údajne dopúšťa jeho armáda a zástupcovia na Ukrajine. Moskva pritom tieto tvrdenia označuje za „klamstvo“. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

USA a EÚ túto výzvu vyslovili počas stretnutia Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov (BR OSN) zorganizovaného Albánskom, ktoré BR OSN v súčasnosti predsedá.

Sexuálne násilie od ruskej armády?

„Je na Rusku, aby v svojich radoch zastavilo znásilňovanie, násilie a zverstvá. Je na Rusku, aby zastavilo bezohľadnú, nevyprovokovanú vojnu proti ukrajinskému národu. Vyzývame Ruskú federáciu, aby tak urobila,“ uviedla veľvyslankyňa Spojených štátov pri OSN Linda Thomasová-Greenfieldová.

Michel odsúdil „zverstvá ruskej armády“

Predseda Európskej rady Charles Michel tiež opätovne odsúdil „zverstvá“, ktoré pácha Rusko. „Tie zločiny musia byť a budú potrestané. Na to, aby sa zodpovedali tí, ktorí ich spáchali, potrebujeme dôkazy. Pomáhame preto teraz zozbierať dôkazy týchto zločinov,“ uviedol Michel. Predseda Európskej rady tiež uviedol, že za potravinovú krízu vyvolanú ruskou inváziou na Ukrajinu je zodpovedné „výlučne Rusko“.

V dôsledku týchto obvinení opustil rokovaciu sálu ruský veľvyslanec pri OSN Vasilij Nebenzia, ktorého miesto zaujal jeho námestník. „Nemohol som tam zostať pre klamstvá, ktoré sem prišiel šíriť Charles Michel,“ uviedol Nebenzia pre agentúru Reuters.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA a EÚ vyzvali Rusko: Vaša armáda musí skončiť so sexuálnym násilím na Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku