eReport.sk
Ďateľ to krásne zhrnul
Peter Tóth Foto: tasr

Ústavný súd vydal dôležité rozhodnutie, opozícia a médiá sú v koncoch. Vyjadril sa aj Ďateľ


Známy novinár upozornil na to, že ústavný súd by nemali zneužívať nespokojní politici ako akýsi ústav psychológie pre svoju psychickú úľavu, kedykoľvek sa im znepáči to, čo sa deje v spoločnosti a na politickej scéne. Následne, ako to on rád, „naložil“ Tóth Marekovi Vagovičovi.

ÚS nie je ústavom verejnej psychologickej hygieny

Ústavný súd nie je ústavom verejnej psychologickej hygieny, upozornil Peter Tóth. „Po dnešnom rozhodnutí ústavného súdu by mali viacerí politici, aktivisti a právnici pochopiť (ale nepochopia), že návštevu psychológa nie je možné nahradiť ústavnou sťažnosťou. Na ústavný súd sa chodí vtedy, keď existuje vážny ústavný spor. Za psychológom sa chodia riešiť nespracované vnútorné traumy,“ vysmieva sa z konania niektorých politikov a aktivistov novinár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. poslanec Európskeho parlamentu Ľuboš Blaha
  2. Boris Susko - minister spravodlivosti

Podľa neho si poniektorí politici, aktivisti a právnici si liečia psychologické traumy podaniami na ústavný súd. „Škodia tým právnemu systému, pretože zbytočne zahlcujú ústavný súd a škodia aj efektívnej psychologickej hygiene, lebo neriešia skutočné príčiny svojich problémov. Nezvládnutá frustrácia z výsledkov volieb a z politického vývoja nie je, nikdy nebola a nikdy nebude ústavným problémom,“ uzavrel.

Vagovič sa hodil o zem

Následne sa pustil do konkrétneho novinára, ktorý situáciu nezvládol, Mareka Vagoviča. Ten je obľúbenou témou príspevkov Petra Tótha.

„Po včerajšom rozhodnutí Košíc o novelách trestných kódexov sa spolu s ďalšími ústavnoprávne negramotnými škrabákmi hystericky o zem hodil aj istý Marek Vagovič. Táto baba Vanga slovenskej žurnalistiky na Facebook vycapila vyhlásenie, že ústavný súd je ďalší chorý prvok na scéne,“ smeje sa z progresívneho novinára Tóth.

Pripomenul dávnu históriu z 90. rokov. „V praveku slovenskej politiky použil na adresu ústavného súdu úplne rovnaké slová v deväťdesiatych rokoch minulého storočia Vladimír Mečiar, keď sa mu nepáčil nález strážcu ústavnosti. Doslova povedal, že je to ďalší chorý prvok na scéne. Bola z toho poriadna mediálna aj politiká metelica a vcelku oprávnene, pretože išlo o prejav absolútnej neúcty k zvrchovanému arbitrovi v oblasti ochrany ústavných práv,“ pripomenul Tóth.

„Avšak čo nie je dovolené expremiérovi, je povolené slovenskej babe Vange. Dokonca aj plagiátorsky používať výroky trojnásobného premiéra Vladimíra Mečiara. Keď adresuje ústavnému súdu presne tie isté slová, žiadna mediálna smršť ani odsúdenie sa nekonajú. Naopak, progresívna knajpa (žiadna kaviareň, ale osratý pajzel) tlieska a súhlasne prikyvuje.

A tak sa Vagovič učeníkom (a plagiátorom) Vladimíra Mečiara stal,“ skonštatoval Peter Tóth.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ústavný súd vydal dôležité rozhodnutie, opozícia a médiá sú v koncoch. Vyjadril sa aj Ďateľ

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre