eReport.sk
veľká noc
Foto: shutterstock

Urobte si peknú Veľkú noc: Nápady, ktoré zvládnete aj sami

Blížia sa veľkonočné sviatky. V mnohých domácnostiach je tento sviatok aj symbolom jari, a preto sa aj veľkonočná výzdoba zameriava na prepojenie tradičných symbolov s týmto ročným obdobím. Je farebná, veselá a prináša jarnú náladu. Nechajte sa inšpirovať aj našimi tipmi.

Veľkonočné kraslice

Kraslice neodmysliteľne k Veľkej noci patria. Či už sú to vyfúknuté vajíčka, varené, plastové, papierové či čokoládové, určite si nájdu miesto v každej rodine. Ak patríte k tým, ktorí sú kreatívni, radi experimentujú a nechcú mať len také „obyčajné” kraslice, možno vás inšpirujeme týmto nie veľmi tradičným spôsobom.

Zoberte si misku s vodou, nakvapkajte do vody lak na nechty rôznych farieb. Špajdľou farby trošku pospájajte a ponorte vajíčko do vody. Lak sa na škrupinku prilepí. Pozrite si fotonávod.

Zdroj: youtube

Vyfúknuté vajíčka si môžete obaliť aj farebnými bavlnkami na vyšívanie, pletenie či háčkovanie. No a samozrejme, stále sú v kurze aj tie farbené. Ak na ne chcete použiť prírodné farbivo, zafarbite vodu červenou hlávkovou kapustu na modrú farbu, cviklou na červenú, kurkumou na žltú.

Zdroj: shutterstock

Ďalšie nápady:

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Urobte si peknú Veľkú noc: Nápady, ktoré zvládnete aj sami

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti