eReport.sk
Michal Šimečka
Michal Šimečka zdroj: tasr

Úrad vlády reaguje na vyjadrenia progresívcov: Adresuje jasný odkaz Šimečkovi a spol.!


Vláda SR podporuje a podporí počas výjazdových zasadnutí vlád projekty, ktoré sú pridanou hodnotou pre občanov naprieč celým Slovenskom. Vláda nedelí starostov a primátorov podľa ich politickej príslušnosti, ale hodnotí účelnosť jednotlivých projektov, ktoré dokážu skvalitniť život v regiónoch, na ktoré minulé vlády zabudli a nevenovali im pozornosť.

Z celkovej poskytnutej dotácie pre jednotlivé obce a mestá, v okresoch Handlová a Prievidza, obdržalo dotáciu až 44% nezávislých starostov a primátorov.

Politická pomernosť sa nedá vždy zachovať

Len ťažko možno pri priznávaní dotácií zachovať politickú pomernosť, keďže napríklad v Trenčianskom samosprávnom kraji strana Progresívne Slovensko nemá zvoleného žiadneho starostu, či primátora. Počas výjazdového rokovania vlády v Trenčíne boli udelené dotácie v hodnote viac ako 2 milióny eur a rozdelené medzi 180 subjektov. Najväčší podiel z celkovej vyplácanej sumy, teda takmer 36 %, získali obce so starostami, ktorí kandidovali ako nezávislí. Až za nimi nasledovali starostovia za stranu Hlas-SD (24 %), Smer-SD (20 %) a SNS (13 %). Medzi subjektmi s pridelenou dotáciou boli aj obce, na ktorých čele stoja starostovia kandidujúci za stranu Sloboda a solidarita, či Spolu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda vlády Ukrajiny Denys Šmyhaľ a predseda vlády SR Robert Fico
  2. Na snímke uprostred predseda strany SMER-SD Robert Fico
  3. Marián Kéry
  4. minister životného prostredia Tomáš Taraba. (nominant SNS).

Výjazdové rokovania vlády

Súčasná vláda absolvovala 7 výjazdových rokovaní vlády a podporila takmer 1 000 projektov. Aj na poslednom výjazdovom rokovaní vlády, ktoré sa uskutočnilo v Zákamennom na Orave boli podporené všetky obce a mestá vo vybraných okresoch.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Úrad vlády reaguje na vyjadrenia progresívcov: Adresuje jasný odkaz Šimečkovi a spol.!

Odoberať
Upozorniť na
22 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: