Ďalší dôkaz netransparentného hospodárenia vlády Igora Matoviča respektíve Eduarda Hegera? Ako uvádza Úrad vlády Slovenskej republiky v tlačovej správe doručenej portálu eReport, sídlo “riadiaceho centra” vlády sa po rokoch mení.
Úrad vlády (ÚV) SR plánuje presťahovať časť zamestnancov z prenajatých komerčných priestorov v centre Bratislavy do štátnych budov v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Tento krok prinesie štátu úsporu vo výške približne 3,3 milióna eur ročne. Ide o jedno z opatrení, ktoré podniká v rámci zodpovedného hospodárenia a pripravovanej konsolidácie verejných financií.
Ako ďalej vysvetľuje, k tomuto rozhodnutiu viedlo ukončenie výrazne nevýhodného nájomného vzťahu, ktorý bol uzavretý počas predchádzajúcej vlády. Išlo o päťročný nájom v centre Bratislavy v celkovej hodnote 14 miliónov eur. Úrad vlády SR zároveň podal trestné oznámenie pre podozrenia z nehospodárneho nakladania s verejnými prostriedkami. Doplnil, že prípad je v súčasnosti predmetom vyšetrovania.
„Namiesto drahého nájmu v súkromných priestoroch bude úrad fungovať vo vlastných štátnych budovách. Ide o konkrétny a racionálny krok, ktorým šetríme verejné financie a prispievame ku konsolidácii,“ uviedol vedúci ÚV Juraj Gedra.
Zdroj: TS/ÚVSR, eReport















KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Úrad vlády mení sídlo: Za Matoviča bola podpísaná nevýhodná zmluva! Padlo trestné oznámenie