eReport.sk
Erik Tomáš a Marton Nagy. foto:hlas

Upevňovanie dobrých vzťahov s partnermi: Minister Tomáš rokoval s maďarským ministrom Nagyom


Minister práce Erik Tomáš sa počas dnešného dňa stretol s maďarským náprotivkom, ministrom národného hospodárstva Mártonom Nagyom. Slovenský minister privítal maďarského ministra v sídle rezortu práce.

Jednou z tém stretnutia bolo rozširovanie vzájomnej spolupráce a upevňovanie dobrých vzťahov. Nosnou témou rozhovoru boli aj silné prorodinné programy, ktoré v Maďarsku majú.

Zdroj: fb/eriktomas

„Dnes som prijal maďarského ministra národného hospodárstva Mártona Nagya. Podrobne sme rozobrali silné prorodinné programy v Maďarsku, ktoré sú inšpiráciou aj pre nás. Obe krajiny v súčasnosti pripravujú tzv. rodinnú kartu, cez ktorú sa budú dať uplatniť zľavy na tovary a služby súvisiace so starostlivosťou o deti. Preto sme sa dohodli na vzájomných konzultáciách.“ Povedal minister práce.

Mohlo by vás zaujímať:

Erik Tomáš ďalej dodáva: „Na Slovensku i v Maďarsku je nezamestnanosť na historických minimách, napriek tomu sme si vymenili praktické skúsenosti, ako dostať na pracový trh aj zvyšných nezamestnaných. Mám rád, keď sú bilaterálne rokovania konštruktívne a praktické a toto také bolo.“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Upevňovanie dobrých vzťahov s partnermi: Minister Tomáš rokoval s maďarským ministrom Nagyom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne