eReport.sk
Foto: ereport

Unikol len o chlp! Exminister vyviazol z horiaceho pekla v Chorvátsku!

Exminister hospodárstva z čias druhej Ficovej vlády Tomáš Malatinský bol koncom mája v chorvátskom prístave v Marína Kaštela Gomilica. Práve v tom čase tam zažili taký obrovský požiar aký dlho nepamätajú. V noci plamene zachvátili jachty kotviace v prístave. Zhorelo 6 jácht a množstvo malých plachetníc. Tomáš Malatinský mal veľké šťastie.

O veľkosti ohňovej skazy svedčí aj množstvo privolaných zložiek. Na mieste zasahovali všetci dostupní hasiči z oblasti Kaštela a Split, informuje portál šibenski. K celému prípadu sa vyjadril majiteľ maríny Joško Berket, ktorý uviedol, že šťastím pri celej nehode bolo, že nedošlo k zraneniu osôb. „Môžem potvrdiť, že zhorelo 6 jácht a materiálne škody boli mimoriadne veľké. Oheň vypukol na jednej z jácht zničených požiarom a príčinou je zlyhanie ľudského faktora,” rozhovoril sa Joško.

Doplnil že nešlo o podpalačstvo. „Posádka na palube išla hasiť svojpomocne, laná však vzbĺkli, takže loď začala plávať smerom k ostatným. Plamene okamžite zachvátili ďalšiu jachtu a potom ďalšie. Veľkým šťastím bolo, že nefúkal vietor. Požiar sa podarilo lokalizovať okolo 21.40 h,” vyhlásil Joško Berket.

Malatinský stihol odísť včas

Podľa vyjadrení obyvateľov Kaštela boli z prístavu viackrát počuť výbuchy. Odborníci odhadujú, že škody budú v miliónoch eur. Svoju loď mal vtedy v prístave aj bývalý minister hospodárstva Tomáš Malatinský, ktorý však obrovský požiar na vlastné oči nevidel. „Nie nevidel, ja som odišiel v podstate deň predtým. Ale kolegovia ešte tam boli aj fotky mi posielali. Nejako o ôsmej večer to bolo a podľa našich informácií to spôsobil kuchár na niektorej tej z väčších lodí,” povedal pre eReport Malatinský.

Exminister Tomáš Malatinský v strede. – Foto: tasr

Exminister ale žiadnu škodu nezaznamenal. „Nemali sme škodu, ale bolo to blízko,” hovorí o obrovskom šťastí. „Každopádne tá loď vzbĺkla veľmi rýchle, ohoreli jej laná a začala putovať po prístave nekontrolovaná v horiacich plameňoch. Šesť lodí zhorelo na totálku a osemnásť bolo poškodených,” opísal exminister.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport