eReport.sk
Milan Lasica, foto: profimedia

Umelci i politici posielajú MILANOVI LASICOVI do neba krásne odkazy. Odpočívajte maestro!

Vo veku 81 rokov navždy odišiel do hereckého neba legendárny humorista, dramaturg, režisér a herec Milan Lasica. Jedného z najobľúbenejších hercov si našla smrť priamo na javisku. Pri tom, čo najviac miloval, bavení ľudí. Kým prišla záchranka podávali mu resustitáciu. Bolo však neskoro. Úmrtie ťažko prežívajú aj jeho kolegovia.

ZUZANA ČAPUTOVÁ

„Keď zomrie niekto, kto sa nás svojím životom dotýkal, mám pocit, akoby sa na chvíľu zastavil čas a svet už nebude taký istý. Bude v ňom niečo významné chýbať. Milan Lasica mal nenapodobiteľný humor a esprit spojený s hlbokou ľudskou múdrosťou. To, na čo majú najúspešnejší komici sveta celé tímy spolupracovníkov, dokázal Majster Lasica vytvoriť v spolupráci s jediným človekom, ktorým bol Július Satinský, a potom aj celkom sám. Mal dar ako nikto iný hovoriť a robiť správne veci tým najlepším a najzábavnejším spôsobom. Nech už vystupoval ako herec, spevák, textár, moderátor, zabávač či glosátor, keď písal ako dramatik, spisovateľ, či publicista alebo pôsobil ako režisér, svojím umením prinášal ľuďom radosť. Prinášal ju doslova do poslednej chvíle, pretože sa jeho život ukončil tam, kde strávil viac ako šesť úžasných desaťročí – na javisku svojho milovaného divadla. Slovensko stratilo jednu z najvýraznejších osobností nášho kultúrneho a verejného života, ale dielo Majstra Lasicu zostáva s nami a vždy bude patriť do zlatého fondu slovenského umenia. V tejto smutnej chvíli chcem vyjadriť svoju hlbokú a úprimnú sústrasť rodine pána Lasicu. Česť jeho pamiatke. Fotografia vznikla pri našom stretnutí, pri príležitosti 80. narodenín Milana Lasicu.”

Prezidentka na oslave – Foto: facebook

BARBORA ŠVIDRAŇOVÁ

„Neviem ani vôbec slovami opísať akú obrovskú česť som mala, vo svojom zatiaľ krátkom umeleckom živote, stáť na javisku a spolupracovať práve s Vami, opierať sa o Vaše plece a čítať huncútstvo z Vášho múdreho úsmevu, keď ste nás chceli na javisku milo zaskočiť stále novým a novým vtipom..A naša spoločná pieseň bude pre mňa naveky tým najväčším pokladom. Miliónkrát ďakujem. Za Vás a za Vašu jedinečnosť!”

Foto: instagram

VIKTOR VINCZE

„Táto fotka Tibora Huszára visí v našej obývačke. A legendy sú po desaťročiach, aj s autorom fotografie, opäť spolu”

Foto: instgaram

WANDA ADAMÍK HRYCOVÁ

Pán Lasica, na okamih sa mi po prečítani tejto bleskovej správy zastavil svet… bolo mi cťou Vás osobne poznať, boli ste mimoriadna osobnosť a morálna autorita, ktorá bude tejto našej spološnosti veľmi chýbať… odišli ste náhle, ale pri činnosti Vašej milovanej… nech Vám je zem ľahká, odpočívajte v pokoji… ďakujeme..”

EVA MÁZIKOVÁ

„Ach jaj. Čo toto je za víkend?! Včera som sa dozvedela, že náhle zomrel mladý kolega – hudobník zo skupiny Rolland z Čírča – Ľuboško Didík a dnes večer zase herecká legenda maestro Milan Lasica. Tu je ťažko hľadať slová. Hádam len: Ďakujeme…Vyjadrujem hlbokú a úprimnú sústrasť rodine, priateľom, kolegom a blízkym. Je mi to nesmierne ľúto.”

VERONIKA ŽILKOVÁ

„Umrel Milan Lasica, skvelý človek a môj filmový otec, ale krásne – priamo na javisku.”

Foto: facebook

PETER PELLEGRINI

„Zbohom, pán Lasica Váš život bol obrovským prínosom pre Slovensko. Milan Lasica sa navždy napísal do panteónu osobností slovenskej kultúry. Jeho neopakovateľný humor, nadhľad a schopnosť pomenovať veci pravými slovami neboli len jedným zo symbolov slovenskej kultúry, ale aj osobným bojom za slobodu. Zbohom, pán Lasica, Slovensko Vaším náhlym odchodom utrpelo obrovskú stratu. Vaše nezabudnuteľné divadelné postavy, Vaše zľudovené výroky, Váš prínos k slovenskému kultúrnemu a spoločenskému životy i nesporná sila Vášho ducha ostávajú s nami. Nech Vám je Slovenská zem ľahká.”

VERONIKA REMIŠOVÁ

„Zomrel tak, ako žil. S piesňou v srdci a na doskách, ktoré znamenajú svet. Ďakujeme Milan Lasica za všetko, za to, že vďaka Vám boli naše životy veselšie a radostnejšie.”

BORIS KOLLÁR

Už ako malý chlapec som chodil do divadla na Lasicu a Satinského. Keď ich dávali na ČST všetci sedeli pred televízorom … my sme ho poznali všetci bol súčasť našich obývačiek, prinášal radosť humor, ale aj kritický pohľad na komunistickú politiku…patril, tak trochu každému bol ako rodina. A keď odíde niekto z rodiny, tak to bolí, zarmúti, nastane prázdno, príde smútok a tento smútok teraz pociťuje veľmi veľa našich rodín… ODPOČÍVAJTE V POKOJI MAESTRO budete nám chýbať.

EDUARD HEGER

„Veľmi ma zasiahla správa o tom, že Slovensko prišlo o ďalšiu legendu slovenskej kultúry.”

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport