eReport.sk
Ukrajinskí vojaci na fronte, foto:tasr

Ukrajinský veliteľ: Rusko začalo novú ofenzívu na severovýchode Ukrajiny


Rusko začalo novú ofenzívu v Sumskej a Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny, kde už zaznamenali veľký nárast útokov, uviedol hlavný veliteľ ukrajinskej armády Olexandr Syrskyj v rozhovore zverejnenom v stredu. Informovali o tom agentúry Reuters a DPA, píše TASR.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj predtým upozornil, že Rusko pripravuje ofenzívu v týchto dvoch oblastiach. „Môžem povedať, že prezident má úplnú pravdu a táto ofenzíva sa už skutočne začala,“ povedal Syrskyj pre spravodajský portál LB. „Už niekoľko dní, takmer týždeň, pozorujeme takmer zdvojnásobenie počtu útokov nepriateľa vo všetkých hlavných smeroch,“ priblížil.

Ruská ofenzíva

Cieľom Ruska podľa ukrajinského generála zostáva vytvoriť nárazníkovú zónu pozdĺž hranice oboch krajín v Charkovskej, Sumskej a Černihivskej oblasti. Ruský prezident Vladimir Putin tento zámer už viackrát verejne spomenul, napísala DPA.

Moskva má blízko k úplnému vytlačeniu ukrajinských síl z ruskej Kurskej oblasti, ktorej časť kontrolujú od vlaňajšieho augusta a ktorá susedí so Sumskou oblasťou. Zelenskyj v pondelok povedal, že ukrajinské jednotky sa nachádzajú aj v susediacej ruskej Belgorodskej oblasti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. vstupná brána do bývalého koncentračného tábora Buchenwald
  2. Na snímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  3. Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Igor Melicher. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Syrskyj tiež potvrdil, že cieľom Ukrajiny je zmobilizovať približne 30.000 vojakov za mesiac. Rusko podľa neho napriek stratám posilňuje svoje sily na frontovej línii každý mesiac 8000 až 9000 vojakmi.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinský veliteľ: Rusko začalo novú ofenzívu na severovýchode Ukrajiny

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre