eReport.sk
Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ.
Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ. Foto: tasr/ap

Ukrajinský premiér Šmyhal: Sme vďační Spojeným štátom za podporu a ochotu pomôcť. Vyhráme!


Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken sa stretol v piatok vo Washingtone s ukrajinským premiérom Denysom Šmyhalom. Minister a premiér počas stretnutia diskutovali o ďalších spôsoboch, ako môžu Spojené štáty pomôcť Ukrajine, oznámil americký rezort diplomacie vo vyhlásení zverejnenom v noci na sobotu na jeho oficiálnej webovej stránke.

„Minister (Blinken) vyjadril neochvejnú podporu zo strany Spojených štátov ukrajinskej suverenite a územnej celistvosti a vyjadril naše odhodlanie pomôcť Ukrajine, aby sa úspešne ubránila proti brutálnej a neoprávnenej ruskej vojne,“ uvádza sa vo vyhlásení amerického rezortu diplomacie.

Sankcie, financie a zbrane – to sú kľúčové komponenty pre víťazstvo Ukrajiny, zdôraznil som počas stretnutia s ministrom zahraničných vecí Blinkenom.

Denys Šmyhal, premiér Ukrajiny.

„Premiér Šmyhal a minister hovorili o najnutnejších potrebách Ukrajiny, humanitárnej kríze spôsobenej vojnou Kremľa a ďalších spôsoboch, ktorými môžu Spojené štáty pomôcť Ukrajine,“ uvádza sa v závere vyhlásenia amerického ministerstva.

Sankcie, financie a zbrane – to sú kľúčové komponenty pre víťazstvo Ukrajiny, zdôraznil som počas stretnutia s ministrom zahraničných vecí Blinkenom. Sme vďační Spojeným štátom za podporu a ochotu pomôcť. Civilizovaný svet sa zjednotil okolo Ukrajiny a Ukrajincov. Vyhráme!“ napísal po stretnutí na sociálnej sieti Twitter Šmyhal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čínsky prezident Si Ťin-pching v prejave na výročnom kongrese Čínskeho ľudového politického poradného zhromaždenia
  2. Závažné slová šéfa OSN
  3. Rusko varuje Západ
  4. USA a Rusko
  5. Rusko zadržiava na Kryme 180 politických väzňov

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinský premiér Šmyhal: Sme vďační Spojeným štátom za podporu a ochotu pomôcť. Vyhráme!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne