eReport.sk
Ukrajina mieša politiku do športu
Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba. Zdroj: tasr/ap

Politický strop? Šéf ukrajinskej diplomacie pochválil Slovensko. Zareagovala SaS

AKTUALIZOVANÉ – Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba ocenil pomoc, ktorú Slovensko poskytlo Ukrajine po začiatku ruskej vojenskej invázie. Spravil tak v príspevku zverejnenom v noci na utorok na sociálnej sieti. Z domácej politickej scény už prišla aj reakcia. Konkrétne z klubu SaS.

„Ukrajina si bude pamätať, čo pre nás spravili naši slovenskí priatelia. Vrúcne prijatie Ukrajincov utekajúcich pred vojnou, humanitárna pomoc, dodávky zbraní, podpora pre udelenie štatútu kandidátskej krajiny do Európskej únie pre Ukrajinu a umožnenie vývozu bez nutnosti zaplatenie ciel do EÚ. Máme šťastie, že Slovensko je našim susedom,“ napísal Kuleba na Twitteri.

Hraničné priechody na slovensko-ukrajinskej hranici prekročilo od začiatku ruskej vojenskej invázie na Ukrajine už vyše 387.500 ľudí.

Cez logistické centrum v Haniske pri Košiciach, ktoré pomáha pri preprave pomoci z členských štátov Európskej únie cez územie Slovenska na Ukrajinu, prešlo už viac ako 600 ton humanitárnej pomoci. Slovensko okrem toho vyčlenilo aj niekoľko miliónov eur na vojenskú pomoc pre Ukrajinu.

Politický strop je, keď vám susedná krajina, bojujúca za svoju slobodu v krvavej vojne so všetkého-schopným agresorom, ďakuje za pomoc, solidaritu a susedstvo.

Vladimíra Marcinková (klub SaS).

Hraničné priechody na slovensko-ukrajinskej hranici prekročilo od začiatku ruskej vojenskej invázie na Ukrajine už vyše 387.500 ľudí. Slovensko pritom udelilo od 1. marca dočasné útočisko už takmer 73.200 ľudom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanec Európskeho parlamentu Martin Hojsík (PS/SPOLU).
  2. Tvrdé slová Lavrova
  3. Viktor Orbán prichádza na stretnutie s pápežom Františkom vo Vatikáne 21. apríla 2022.
  4. Fotografia pilota, ktorú zdieľal exprezident Petro Porošenko.
  5. Podľa Lavrova Zelenský zlyháva

Na slová Kulebu už reagovala aj strana SaS. Poslankyňa, ktorá v minulostii pôsobila v strane Za ľudí, Vladimíra Marcinková (aktuálne je v klube SaS) označila vyhlásenie šéfa ukrajinskej diplomacie za politický strop: „Politický strop je, keď vám susedná krajina, bojujúca za svoju slobodu v krvavej vojne so všetkého-schopným agresorom, ďakuje za pomoc, solidaritu a susedstvo.“

Zdroj: tasr/fb-sas

Zdroj: fb/stranasasKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politický strop? Šéf ukrajinskej diplomacie pochválil Slovensko. Zareagovala SaS

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php