tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Operný dom v Miláne už takto avizuje uvedenie známej ruskej opery na svojej stránke.
Operný dom v Miláne už takto avizuje uvedenie známej ruskej opery na svojej stránke. Zdroj: printscreen teatroallascala.org

Ukrajinský konzul je pobúrený! V La Scale majú v pláne uviesť ruskú operu. Hovorí o prvkoch propagandy

Ukrajinský konzul v talianskom Miláne Andrij Kartyš v liste adresovanom riaditeľovi svetoznámeho operného domu La Scala, ako aj lokálnym politikom vyjadril námietky voči plánom na uvedenie ruskej opery Boris Godunov, ktorej premiéra je naplánovaná na december. Vyjadril sa tak v súvislosti s pretrvávajúcou vojenskou ofenzívou Moskvy. TASR správu prevzala vo štvrtok z denníka The Guardian.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár.
  2. Ondrej Dostál, šéf OKS a poslanec NR SR za SaS.
  3. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.
  4. Ruský prezident Vladimir Putin

Takéto predstavenia ruských diel by podľa Kartyšových slov nemali byť využívané na podporu „prípadných prvkov propagandy“ Ruska, napísala talianska tlačová agentúra ANSA. Rusko obvinil z toho, že „používa kultúru na to, aby dodalo váhu svojim tvrdeniam o veľkosti a moci“ krajiny.

Libreto opery Boris Godunov napísal v 19. storočí na motívy rovnomennej Puškinovej tragédie ruský skladateľ Modest Petrovič Musorgskij. V hlavných rolách v tejto opere sa pri príležitosti zahájenia novej sezóny v La Scale majú predstaviť operní speváci Ildar Abdrazakov a Anna Denisová. Začiatok novej sezóny v La Scale patrí k vrcholom talianskeho hudobného kalendára.

Proti výberu Musorgského opery v čase vojny na Ukrajine protestovali viaceré združenia reprezentujúce Ukrajincov žijúcich v Taliansku. Apelovali na zvolenie iného diela, pričom podotkli, že ruské diela by sa až do ukončenia vojny hrať nemali.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinský konzul je pobúrený! V La Scale majú v pláne uviesť ruskú operu. Hovorí o prvkoch propagandy

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku